Rozpoczęły się prace związane z rewitalizacją Parku Czarneckiego
Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęły się prace związane z rewitalizacją Parku Czarneckiego. W ramach inwestycji przebudowane zostaną istniejące alejki, a także powstaną nowe ścieżki spacerowe, zintegrowane z obecnymi ciągami pieszymi. Większość nawierzchni będzie przepuszczalna dla wody. Ponadto zamontowanych zostanie 28 stojaków na 56 rowerów. Powstanie również ogród deszczowy, wspomagający retencję wód opadowych. Co istotne planowane są dodatkowe nasadzenia drzew i krzewów.
Inwestycja realizowana jest w ramach projektu "Wsparcie małej retencji wodnej i rozwój zielono-niebieskiej infrastruktury na obszarze Metropolii Poznań - Etap I", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
W związku z rozpoczęciem prac zachodnia część Parku Czarneckiego została czasowo zamknięta. Pozostałe obszary parku pozostają dostępne dla mieszkańców. Przepraszamy za utrudnienia! Zakończenie prac planowane jest na początek 2026 roku.
Zobacz również
Zima wróciła do Poznania! Magiczny krajobraz i ważne przypomnienia
Para w buch
Nowa przestrzeń sportowa na Ratajach