IV Konferencja Naukowo-Techniczna "EKOLOGIA W ELEKTRONICE"

Przemysłowy Instytut Elektroniki (PIE) zaprasza do udziału w IV Konferencji Naukowo-Technicznej pt."Ekologia w Elektronice", która odbędzie się w Warszawie w dniach 5 - 6 czerwca 2006. Celem Konferencji jest kontynuacja procesu wymiany doświadczeń z zakresu ekologicznych aspektów, które powinny być uwzględniane w procesie projektowania konstrukcji i technologii systemów elektronicznych, a także metod recyklingu modułów, elementów i materiałów wchodzących w skład zużytych wyrobów elektronicznych stosowanych we wszystkich gałęziach gospodarki narodowej.
Konferencja powinna przyczynić się do upowszechnienia w Polsce zasad dyrektyw przyjętych przez Unię Europejską - dotyczących ekologii w elektronice, stanowiących podstawę harmonizacji odpowiedniego prawa polskiego. W zakresie elektroniki Parlament Europejski i Rada Europy w dniu 27 stycznia 2003 r. przyjęły dyrektywy regulujące kwestie:

  • gospodarki odpadami sprzętu elektrycznego i elektronicznego (Directive 2002/96/EC on waste electrical and electronic equipment - WEEE)
  • ograniczeń w stosowaniu substancji niebezpiecznych w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Directive 2002/95/EC on the restriction of the use of certain hazardous substances in electrical and electronic equipment - RoHS).
K - grafika artykułu
Kwietnik

W przygotowaniu znajduje się dyrektywa dotycząca zagadnień proekologicznego projektowania wyrobów zasilanych ze źródeł energii o dowolnej postaci (Eco-Design Requirements for Energy-Using Products - EuP).
Wdrażanie powyższych dyrektyw do praktyki gospodarczej staje się obecnie dominującym zadaniem władz w Polsce i w innych krajach UE.
Tematyka konferencji:
A. Ogólne problemy trwałego i zrównoważonego rozwoju związane z elektroniką.
B. Metody redukcji poboru mocy i masy wyrobów elektronicznych.
C. Metody projektowania łatwo demontowalnych systemów. elektronicznych oraz doboru elementów i materiałów pozwalające na ich ponowne użycie.
D. Proekologiczne technologie w produkcji elementów, pakietów i urządzeń elektronicznych.
E. Technologie demontażu zużytych urządzeń oraz sortowania i oceny jakości odzyskanych elementów i podzespołów.
F. Technologie odzyskiwania surowców i utylizacji odpadów powstałych z przerobu "złomu" elektronicznego.
G. Zagadnienia prawne, logistyczne, ekonomiczne i edukacyjne dotyczące projektowania proekologicznego i utylizacji zużytego sprzętu elektronicznego.
Podstawowe informacje:
- Języki konferencji: polski i angielski (tłumaczenie symultaniczne),
- Miejsce konferencji: Warszawski Dom Technika NOT, Warszawa, ul. Czackiego 3/5,
- Uczestnicy konferencji otrzymają materiały konferencyjne zawierające prezentacje referatów. Gotowe referaty zostaną wydrukowane w postaci zeszytu "Prac PIE" i rozesłane do uczestników konferencji.
- Zgłoszenia udziału mogą być dokonywane bezpośrednio ze strony internetowej konferencji lub przez pobranie karty zgłoszenia, jej wypełnienie i przesłanie pocztą elektroniczną, faksem lub listownie na adres organizatorów konferencji.
- Opłata konferencyjna - koszt udziału w konferencji, materiałów i posiłków - 360zł. Opłatę konferencyjną należy przekazać na konto:

Bank BPH S.A. O/ Warszawa, ul. Jasna 1
Nr konta: 14 1060 0076 0000 4010 3000 0187
w terminie do 20 maja 2006 r. z dopiskiem:

"EKO < nazwisko uczestnika>"

Adres sekretariatu konferencji:
Przemysłowy Instytut Elektroniki, ul. Długa 44/50, 00-241 WARSZAWA
tel. 022 831 51 29, fax: 022 831 30 14, e-mail: eko@pie.edu.pl http://www.pie.edu.pl/eko.
Załącznik nr 1- Wskazówki dotyczące przygotowania referatu,
Załącznik nr 2 -Wskazówki dotyczące przygotowania prezentacji,
Załącznik nr 3- Program konferencji,
Załącznik nr 4- Karta uczestnictwa do pobrania,
Załącznik nr 5- Deklaracja Uczestnictwa.

Załączniki