Wjazd na ul. Kantaka i więcej miejsca dla pieszych

Transport
Kierowcy poruszający się po centrum miasta mogą już wjechać na ul. Kantaka od strony przebudowywanej ul. 27 Grudnia, by dojechać do posesji. Wkrótce też pieszym udostępniony zostanie ciąg po południowej stronie ul. 27 Grudnia.

Kierowcy mogą już wjechać na ul. Kantaka od strony ul. 27 Grudnia (dojazd do posesji). W rejonie inwestycji może poruszać się sprzęt budowlany, dlatego należy zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na jadące ul. 27 Grudnia tramwaje.

Trwają również przygotowania do udostępnienia dla pieszych ciągu po południowej stronie ul. 27 Grudnia, na całym odcinku między ul. Gwarną a ul. Ratajczaka. Od świąt Wielkanocnych do czasu budowy nowego chodnika wzdłuż kamienic, piesi będą mogli korzystać z odcinka, który docelowo będzie drogą rowerową.

Ulica Kantaka została całkowicie przebudowana w ramach Programu Centrum. Kompleksowe prace obejmowały przebudowę infrastruktury podziemnej. Ulica została pokryta nową, kamienną nawierzchnią. Po stronie wschodniej posadzono sześć drzew, przed rozpoczęciem prac nie było tu żadnego.