Liczba wyników na stronie
10

13 października obchodzimy w Polsce Międzynarodowy Dzień Prostego Języka. Jest to dla nas szczególnie ważne święto, ponieważ Urząd Miasta Poznania od kilku lat angażuje się w działania na rzecz prostej komunikacji. Były już wykłady i szkolenia, w ręce urzędników trafił też poradnik, a niebawem mamy nadzieję, że dołączy do niego zarządzenie i program do upraszczania tekstów.

Poznań zdobył I miejsce w ekologicznym konkursie zorganizowanym przez UNEP/GRID-Warszawa oraz Ambasadę Francji - okazał się najlepszy w gospodarowaniu odpadami wśród miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Ponadto stolica Wielkopolski otrzymała także wyróżnienie w kategorii zielono-błękitna infrastruktura, za projekt chroniący użytek ekologiczny "Traszki Ratajskie".

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W Poznaniu każdy może znaleźć pomoc m.in. w Punkcie Interwencji Kryzysowej, a także przy licznych organizacjach pozarządowych, z którymi współpracuje Miasto. Dorośli - a od kilku dni również młodzi ludzie - mogą zgłaszać się również do POSUM.  

W dzisiejszym Cyber Piątku opowiemy o oszustach podszywających się pod pomoc techniczną. Choć jest to znany sposób wyłudzania pieniędzy i informacji, metoda wciąż ewoluuje, starając się zwiększyć skuteczność działań cyberoszustów.

W Poznaniu startuje właśnie kampania społeczno-edukacyjna "Zmień perspektywę na neuroróżnorodność". Ma ona na celu przybliżenie zagadnienia neuroatypowości w miejscu pracy oraz zachęcać pracodawców do zatrudniania osób m.in. ze spektrum autyzmu lub ADHD.

Wieczór 29 września upłynął pod znakiem gali wieńczącej VIII edycję Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych "17 celów". W wydarzeniu oprócz licznych przedstawicieli biznesu, samorządów i organizacji pozarządowych więli udział delegaci Urzędu Miasta Poznania.

Zbliżające się wybory parlamentarne i referendum to okres, w którym możemy być w większym stopniu narażeni na kontakt z fałszywymi informacjami. W dzisiejszym Cyber Piątku opowiemy, czym różnią się różne odmiany nieładu informacyjnego i jak możemy się przed nimi bronić.

Stolica Wielkopolski uplasowała się na drugim miejscu w ogólnopolskim rankingu miast przyjaznych mobilności współdzielonej. Oceniono ponad 200 miast. Pod uwagę brane były m.in. rozwój transportu miejskiego, regulacje prawne, zarządzanie oraz warunki stworzone dla mobilności współdzielonej, takiej jak np. wynajem pojazdów elektrycznych.