III Forum Rozwoju Miast

Trzecia edycja Forum Rozwoju Miast odbędzie się już w październiku. Punktem wyjścia tegorocznej konferencji będzie człowiek w inteligentnym mieście - jego potrzeby i oczekiwania, a gościem specjalnym - Charles Montgomery, autor książki "Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta".

Tym razem uczestnicy Forum Rozwoju Miast skupią się na zagadnieniu smart city
Tym razem uczestnicy Forum Rozwoju Miast skupią się na zagadnieniu smart city

W poniedziałek, 9 września, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich uroczyście podpisano list intencyjny w sprawie organizacji III Forum Rozwoju Miast. Pod deklaracją współpracy swoje podpisy złożyli: Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępczyni Prezydenta Miasta Poznania, Elżbieta Roeske, wiceprezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich i Grzegorz Michalski, prezes Zarządu Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji.

Trzecia edycja Forum Rozwoju Miast odbędzie się 10 i 11 października br. na terenie MTP. Międzynarodowa konferencja jest miejscem wymiany doświadczeń i dobrych praktyk dotyczących planowania rozwoju miast oraz okazją do poznania nowych trendów i narzędzi. W Forum biorą udział eksperci, naukowcy i studenci, profesjonaliści z branży energetycznej, a także przedstawiciele władz miast i regionów - ale wydarzenie jest otwarte dla wszystkich. Każdy poznaniak może zarejestrować się na Forum i posłuchać wykładów. 

Tym razem uczestnicy konferencji przyjrzą się zagadnieniu smart city, jednak w nieco innym kontekście niż zwykle. Punktem wyjścia będzie człowiek - mieszkaniec miasta, jego potrzeby i oczekiwania.

Specjaliści z całej Europy w Poznaniu

Gościem specjalnym II Forum Rozwoju Miast będzie Charles Montgomery - kanadyjski pisarz i urbanista, autor bestsellera "Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta".

Wśród prelegentów będą również: Gerhard Hartmann (Urząd Miasta Wiednia), Davor Meersman (Open&Agile Smart Cities), Eveline Wandl-Vogt (Austriacka Akademia Nauk), Tiernan Mines (Hello Lamp Post), Frans-Anton Vermast (Amsterdam), Jonas Lindemann (Hanower), Barbara Adamska (klastry energetyczne), Julia Patorska (Deloitte).

Tegoroczna edycja międzynarodowej konferencji odbywać się będzie równolegle z Targami POL-ECO SYSTEM, podczas których zaprezentowane zostaną innowacyjne rozwiązania, technologie i nowoczesne produkty z zakresu szeroko rozumianej ekologii (recyklingu, odnawialnych źródeł energii, rewitalizacji i rekultywacji).

Wstęp na forum jest bezpłatny, trzeba się jednak wcześniej zarejestrować na stronie: https://forumrozwojumiast.poznan.pl/2019/rejestracja/. Więcej informacji na temat forum znajduje się na stronie: https://forumrozwojumiast.poznan.pl/2019/.