Komunikacyjna gra miejska

Zeroemisyjna mobilność dla każdego - to hasło przewodnie tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Podczas jego trwania, w niedzielę (20 września) spółka MPK Poznań organizuje komunikacyjną grę miejską. Już teraz zachęcamy do udziału.

plakat komunikacyjnej gry miejskiej - grafika artykułu
Plakat Komunikacyjnej Gry Miejskiej

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu odbywa się w dniach od 16 do 22 września. W tym roku hasło akcji, to "Zeroemisyjna mobilność dla każdego". Kulminacyjnym momentem Tygodnia jest Dzień bez samochodu - zgodnie z uchwałą Rady Miasta Poznania, 22 września pasażerowie mogą podróżować na liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu (jeden dowód - jedna osoba). Przedsięwzięcie ma zachęcić do pozostawienia auta w garażu i przemieszczania się ekologicznym transportem publicznym.

Zanim jednak nadejdzie tegoroczny Dzień bez samochodu, w niedzielę (20 września 2020) Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu przeprowadzi grę miejską. Do udziału w przygotowaniu edukacyjnej zabawy zaproszeni zostali również: ZTM, Klub Miłośników Pojazdów Szynowych oraz Mateusz Wawrowski, którego pasją są klocki Lego i komunikacja miejska (MateuszBuduje.pl). Już teraz możecie sobie zarezerwować termin, aby 20 września wziąć udział w grze, wykazać się wiedzą o poznańskiej komunikacji miejskiej - zdobyć w ten sposób punkty i wygrać upominki!

Tego dnia (20 września) w mieście wyznaczonych zostanie osiem punktów kontrolnych. Trzeba będzie je odszukać, a następnie odpowiedzieć na zadane pytanie lub wykonać polecenie. Za każdą dobrą odpowiedź i zaliczone zadanie uczestnikowi będzie przysługiwać punkt, a za uzyskane punkty - upominki. Aby ukończyć grę nie trzeba odwiedzić wszystkich punktów kontrolnych. Dla osób chcących poprawić wynik - stworzone zostanie dodatkowe (dziewiąte) miejsce, w którym będzie można wykazać się umiejętnościami.

Gra będzie trwać w godzinach od 12.00 do 17.00. Upominki, ufundowane przez MPK Poznań i ZTM, będzie można odbierać w godzinach od 15.00 do 19.00 w Muzeum Komunikacji Miejskiej przy ul. Głogowskiej 131/133 (jeśli w grze weźmie udział drużyna - otrzyma ona jeden zestaw upominków).

Kartę startową już teraz można pobrać ze strony internetowej www.mpk.poznan.pl - plik do pobrania i wydrukowania poniżej, od jutra (15 września)będzie ona dostępna także w Punktach Obsługi Klienta ZTM Poznań: https://www.ztm.poznan.pl/pl/kontakt-2/punkty-obslugi-klienta/ oraz w siedzibie MPK Poznań przy ul. Głogowskiej 131/133 (w portierni). W dniu gry karty startowe będą dostępne w poszczególnych punktach kontrolnych.

Szczegółowe informacje na temat lokalizacji poszczególnych punktów kontrolnych opublikowane zostaną w przeddzień gry.

RB, MPK

Załączniki

sieci społecznościowe