Wywozik Poznań - zmieniona nazwa, aplikacja wciąż ta sama

Mieszkańcy naszej metropolii, korzystający dotychczas z usług ZM GOAP, mogli dowiadywać się o terminach odbioru odpadów na swoich urządzeniach mobilnych. Pomimo zmian w systemie gospodarowania odpadami, aplikacja wciąż pełni swoją funkcję!

Białe logo ciężarówki na kolorowym tle, napis Wywozik aplikacja. - grafika artykułu
Wywozik Poznań

Z dniem 1 stycznia 2022 nastąpiło formalne przejęcie obowiązków ZM GOAP związanych z odbiorem odpadów przez miasto Poznań. W imieniu magistratu, Biuro Cyfryzacji i Cyberbezpieczeństwa podpisało umowę z dostawcą aplikacji, dzięki której mieszkańcy nadal mogą z niej korzystać. Zmieniła się nazwa aplikacji - Wywozik Poznań, a także jej logo, o czym mieszkańcy mogli przekonać się po ostatniej aktualizacji systemu.  

Obsługa aplikacji jest bardzo intuicyjna, a korzystanie z niej nie wymaga rejestracji użytkownika. Wystarczy jedynie wskazać interesujący nas adres w Poznaniu, aby dowiedzieć się kiedy obsłużone zostaną poszczególne frakcje. W samej aplikacji możemy obserwować kilka adresów, np. kogoś z naszych bliskich. Dzięki temu możemy pamiętać, kiedy trzeba pomóc naszej babci czy wujkowi w wystawieniu ich odpadów gabarytowych.

Dodatkowo - jeśli włączymy powiadomienia i pozwolimy aplikacji na synchronizację z kalendarzem w smartfonie - urządzenie przypomni nam o odbiorze odpadów - w dniu wywozu lub kilka dni przed.

Oprócz wglądu w harmonogramy odbioru odpadów, aplikacja oferuje dostęp do treści edukacyjnych. Jeśli nie mamy pewności, do którego z pojemników powinniśmy wrzucić nasze odpady, w aplikacji znajdziemy podpowiedź.

W samej aplikacji po aktualizacji zostały też zamieszczone dane kontaktowe do Wydziału Gospodarki Komunalnej, a także możliwość wysłania zgłoszenia dotyczących m.in. wywozu odpadów lub płatności.

Zachęcamy do instalowania aplikacji Wywozik Poznań - bezpośrednio ze sklepu Google Play lub App Store.

MG/OD

sieci społecznościowe