Stypendyści 2019/2020

Laureaci olimpiad

Zuzanna Adamek - Laureatka Olimpiady Biologicznej, studentka I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwentka Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego im. Św. Jana Bosco w Pile.

Jan Banowski - Laureat Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, student I roku studiów na kierunku Międzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczne i Społeczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwent Liceum Ogólnokształcącego Św. Marii Magdaleny w Poznaniu.

Szymon Blida - Laureat Olimpiady Biologicznej, student I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie.

Adrian Drozdowski - Laureat Olimpiady Chemicznej, student I roku studiów na kierunku Chemia na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwent VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Tobiasz Dworak - Laureat Olimpiady Historycznej, student I roku studiów na kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwent III Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Kantego w Poznaniu.

Szymon Gąska - Laureat Olimpiady Języka Angielskiego, student I roku studiów na kierunku Informatyka na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej; absolwent XVI Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu.

Filip Glista - Laureat Olimpiady Biologicznej, student I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwent VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Michał Stanisław Kłos - Laureat Olimpiady "Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921-1956, od Traktu Ryskiego do Żołnierzy Niezłomnych", student I roku studiów na kierunku Historia na Wydziale Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Kwidzynie.

Michał Kmiecik - Laureat Olimpiady Biologicznej, student I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwent VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Anna Małkiewicz - Laureatka Olimpiady Chemicznej, studentka I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwentka ZS UMK Gimnazjum i Liceum Akademickiego w Toruniu.

Tomasz Matuszek - Laureat Olimpiady Geograficznej, student I roku studiów na kierunku Geoinformacja na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwent VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Hanna Nowak - Laureatka Olimpiady Biologicznej i Finalistka Olimpiady Chemicznej, studentka I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie.

Dominik Pytka - Laureat Olimpiady Języka Angielskiego, student I roku studiów na kierunku Informatyka na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej; absolwent XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Charles De Gaulle'a w Poznaniu.

Mikołaj Skiba - Laureat Olimpiady Biologicznej i Chemicznej, student I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwent Zespół Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Gimnazjum i Liceum Akademickiego w Toruniu.

Aleksandra Soloch - Laureatka Olimpiady Biologicznej, studentka I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwentka Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny w Poznaniu.

Kamil Szostak - Laureat Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, student I roku studiów na kierunku Informatyka na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej, student I roku studiów na kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwent Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. M. M. Kolbego w Szczecinie.

Natasza Thiem - Laureatka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, studentka I roku studiów na kierunku Filologia Norweska na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu.

Michał Żuchowski - Laureat Olimpiady "Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 - 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej", student I roku studiów na kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwent V Liceum Ogólnokształcącego im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu


Finaliści olimpiad

Jakub Bajer - Finalista Olimpiady Chemicznej, student I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Filip Bestrzyński - Finalista Olimpiady Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej, student I roku studiów na kierunku Międzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczne i Społeczne Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwent Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny w Poznaniu.

Krzysztof Bielak - Finalista Olimpiady Chemicznej, student I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim.

Tomasz Budner - Finalista Olimpiady Geograficznej, student I roku studiów na kierunku Informatyka na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej; absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki w Gnieźnie.

Anna Maria Czombik - Finalistka Olimpiady Chemicznej, studentka I roku studiów na kierunku Chemia na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu.

Paweł Dominiak - Finalista Olimpiady Biologicznej, student I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu.

Mateusz Drewniak - Finalista Olimpiady Historycznej, student I roku studiów na kierunku Filmoznawstwo i Kultura Mediów na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu.

Olga Karamucka - Finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, studentka I roku studiów na kierunku Filmoznawstwo i Kultura Mediów na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwentka VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy.

Hanna Komorowska - Finalistka Olimpiady Artystycznej, studentka I roku studiów na kierunku Muzykologia na Wydziale Nauk o Sztuce Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwentka ZPSM im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie.

Marta Koźma - Finalistka Olimpiady Języka Francuskiego, studentka I roku studiów na kierunku Filologia specjalność sinologia na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Maja Zuzanna Kudłak - Finalistka Olimpiady Języka Niemieckiego, studentka I roku studiów na kierunku Chemia na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu.

Piotr Kupidłowski - Finalista Olimpiady Biologicznej, student I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwent XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.

Tymoteusz Lis - Finalista Olimpiady Wiedzy Historycznej, student I roku studiów na kierunku Historia na Wydziale Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie.

Aleksandra Opalińska - Finalista Olimpiady Historycznej, studentka I roku studiów na kierunku Historia na Wydziale Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwentka V Liceum Ogólnokształcącego im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu.

Karolina Romano - Finalistka Olimpiady Języka Francuskiego, studentka I roku studiów na kierunku Filologia Włoska na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwentka XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Charles De Gaulle'a w Poznaniu.

Justyna Seebörger - Finalistka Olimpiady Języka Niemieckiego, studentka I roku studiów na kierunku lingwistyka stosowana na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwentka Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie, XV Liceum Ogólnokształcącego.

Sylwia Skazińska - Finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, studentka I roku studiów na kierunku Zootechnika na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, absolwentka Zespołu Szkół w Mogilnie.

Mateusz Maciej Szot - Finalista Olimpiady Chemicznej, student I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwent VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

Piotr Jacek Tyburski - Finalista Olimpiady Chemicznej, student I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwent Liceum Akademickiego w Toruniu.

Jakub Wiertelak - Finalista Olimpiady Biologicznej, student I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwent XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej