Stypendyści 2020/2021

Kacper Andruszkiewicz - Finalista Olimpiady Chemicznej, student I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwent V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Toruniu.

Paulina Andrzejak - Finalistka Olimpiady Języka Angielskiego, studentka I roku studiów na kierunku Międzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczne i Społeczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu.

Jan Bereda - Finalista Olimpiady Biologicznej, student I roku studiów, na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwent Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu.

Jakub Czarny - Finalista Olimpiady Chemicznej, student I roku studiów, na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwent Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Sebastian Czusz - Finalista Olimpiady Języka Francuskiego,  student I roku studiów na kierunku Informatyka na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej; absolwent III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu.

Karol Jan Fedoruk - Finalista Olimpiady Chemicznej, student I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej.

Julia Frankiewicz - Finalistka Olimpiady Historycznej, studentka I roku studiów na kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu.

Wiktor Piotr Galiński - Finalista Olimpiady Historycznej, student I roku studiów na kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu.

Szymon Hołubowski - Finalista Olimpiady Geograficznej, student I roku studiów na kierunku Międzynarodowe stosunki gospodarcze na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu; absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie.

Kinga Jędrzejczak - Finalistka Olimpiady Artystycznej, studentka I roku studiów na kierunku Architektura na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej; absolwentka Technikum Budowlanego im. Generała Władysława Andersa w Poznaniu.

Maksymilian Kołodziej - Finalista Olimpiady Chemicznej, student I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwent Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Kamil Kosal - Finalista Olimpiady Biologicznej, student I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu.

Antoni Martinek - Finalista Olimpiady Geograficznej, student I roku studiów na kierunku Energetyka na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Poznańskiej; absolwent XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Jan Paweł Odyniec - Finalista Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, student I roku studiów na kierunku Psychologia na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwent XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Łodzi.

Adrian Olkowski - Finalista Olimpiady Biologicznej, student I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwent V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Szczecinie.

Jacek Jan Sobiech - Finalista Olimpiady Historycznej, student I roku studiów na kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Marii Magdaleny w Poznaniu.

Antoni Solarski - Finalista Olimpiady Matematycznej, student na kierunku Sztuczna inteligencja na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej; absolwent VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Maciej Szczepaniak - Finalista Olimpiady Biologicznej na kierunku Analityka Medyczna na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwent III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu.

Marcin Szwarc - Finalista Olimpiady Fizycznej, student I roku studiów na kierunku Informatyka na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej; absolwent Publicznego Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Błogosławionej Piątki Poznańskiej w Poznaniu.

Katarzyna Śladewska - Finalistka Olimpiady Biologicznej, studentka I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwentka Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu.

Jakub Wilk - Finalista Olimpiady Biologicznej, student I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwent Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu.

Paweł Woźniak - Finalista Olimpiady Informatycznej, student I roku studiów na kierunku Informatyka na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej; absolwent III Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jana Kantego w Poznaniu.

Jan Wójcik - Finalista Olimpiady Fizycznej, student I roku studiów na kierunku Fizyka na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; absolwent III Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jana Kantego w Poznaniu.

Patryk Wruck - Laureat Olimpiady Biologicznej, student I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwent Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu.

Maria Wysocka - Finalistka Olimpiady Biologicznej, studentka I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwentka Liceum Ogólnokształcącego nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.

Ingrid Ziemba - Finalistka Olimpiady Chemicznej, studentka I roku studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; absolwentka I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej