Przewodnik po 3. edycji Hybrydowych Targów Pracy dla Osób z (Nie)pełnosprawnościami

Wydarzenie po raz kolejny połączyło ideę dostępności z konkretnymi możliwościami zatrudnienia w sektorze nowoczesnych usług biznesowych. Tegoroczna edycja przyciągnęła ponad 120 uczestniczek i uczestników stacjonarnie oraz ponad 50 osób online, które miały okazję porozmawiać z przedstawicielami firm, wziąć udział w prelekcjach, konsultacjach CV oraz skorzystać z obecności tłumaczek języka migowego.
Wśród wystawców znalazły się takie firmy jak: ADM, Beiersdorf Shared Services, Carlsberg Shared Services, Franklin Templeton, Grant Thornton, IKEA (Ingka BSC), John Deere, Miele, O-I, OLX Group, Transcom Worldwide, Miasto Poznań oraz ROCKWOOL GBS. Merytorycznego wsparcia udzielili również: ABSL, Fundacja TAKpełnosprawni, Fundacja Pro Posnania, Fundacja Wózkowicze, a także instytucje publiczne - ZUS i PFRON.
Celem targów - tak jak w poprzednich edycjach - było przełamanie stereotypu, że osoby z niepełnosprawnościami mogą pracować wyłącznie na ograniczonym katalogu stanowisk. Wydarzenie miało pokazać, że sektor nowoczesnych usług biznesowych - od finansów i IT po HR i obsługę klienta - może i powinien być otwarty na różnorodność.
Polska to dziś kraj z ponad 1800 centrami BPO, SSC/GBS, IT i R&D, zatrudniającymi łącznie ponad 435 tysięcy osób. Sam Poznań to 152 centra nowoczesnych usług, w których pracuje ponad 29,5 tysiąca ludzi. Jesteśmy dumni, że w tym właśnie mieście mogliśmy po raz trzeci zorganizować wydarzenie, które łączy ludzi, otwiera drzwi i buduje mosty między potencjałem a możliwościami.
W poniższym przewodniku znajdują się opisy pracodawców obecnych na Targach oraz linki do ich aktualnych ofert pracy.
Materiały ROCKWOOL GBS
Zobacz również

Kobiety chcą się uczyć AI. Trwa 7. edycja Uniwersytetu Sukcesu prowadzonego przez Fundację Digital...

Beiersdorf otwiera rozbudowane Centrum Produkcyjne w Poznaniu: Strategiczny ośrodek globalnych innowacji...

Umowa na realizację największego teatru muzycznego w Polsce została podpisana
