Wdrażanie rekomendacji

Prezydent Miasta Poznania, Zastępca Prezydenta oraz Przewodniczący Rady Miasta spotkają się z Panelistkami i Panelistami, by przedstawić działania związane z realizacją rekomendacji Poznańskiego Panelu Obywatelskiego.

Logotyp Poznańskiego Panelu Obywatelskiego - grafika artykułu
Poznański Panel Obywatelski - logo

Podczas pierwszego Poznańskiego Panelu Obywatelskiego wypracowano i przekazano 77 rekomendacji w dwóch tematach szczegółowych:

  1.     Jak zaadaptować lasy i tereny zieleni w Poznaniu do zmieniającego się klimatu?
  2.     Czy całkowicie odejść w Poznaniu od spalania węgla w gospodarstwach domowych?

We wtorek, 26 października o godzinie 16:30, Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz oraz Zastępca Prezydenta Bartosz Guss będą rozmawiać z Panelistkami i Panelistami na temat wdrażania rekomendacji. W spotkaniu wezmą udział także reprezentanci miejskich wydziałów i jednostek. Wydarzenie organizowane jest w formule hybrydowej. Będzie okazją do osobistego spotkania, ale przewidziano także możliwość dołączenia online. Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły na żywo śledzić transmisję na kanale YouTube Miasta Poznania.

Przypomnijmy, że panel obywatelski to proces demokratycznego podejmowania decyzji, do udziału w którym zaprasza się losowo wyłonioną, reprezentatywną grupę obywatelek i obywateli danej społeczności. Reprezentatywność tej grupy oznacza, że skład panelu odzwierciedla strukturę tej społeczności - w tym przypadku Poznania - pod względem wybranych, kluczowych kryteriów demograficznych, takich jak płeć, wiek, czy poziom wykształcenia. Celem jest stworzenie "miasta w pigułce" oraz wspólne wypracowanie rekomendacji w temacie panelu, podczas cyklu spotkań. Przebieg panelu obejmuje na dwie podstawowe części: edukacyjną oraz deliberacyjną. Spotkania panelu wieńczy głosowanie końcowe w sprawie przyjęcia rekomendacji. 

Załączniki