Za nami pierwsze nieformalne spotkania uczestniczek i uczestników Poznańskiego Panelu Obywatelskiego.

W drugiej połowie lutego wylosowani Paneliści i Panelistki po raz pierwszy spotkali się z Zespołem Koordynującym i ze sobą nawzajem.

Fragment plakatu promującego Poznański Panel Obywatelski - grafika artykułu
Fragment plakatu promującego Poznański Panel Obywatelski

Spotkania odbyły się on-line na platformie Zoom. Ich celem była przede wszystkim integracja, wzbudzenie w uczestnikach ducha współpracy, a także przećwiczenie najważniejszych aspektów deliberacji wirtualnej. Spotkania prowadziła jedna z facylitatorek Panelu, Zuzanna Nowak, z pomocą pozostałych członków zespołu: Evy Mackevicy i Marcina Gerwina.
Transmisję ze spotkań oglądać mogli Obserwatorzy panelu oraz członkowie Zespołu Monitorującego.

Tego typu wstępne spotkania nieformalne są niezwykle istotne przede wszystkim z punktu widzenia Panelistek i Panelistów. Pozwalają nie tylko na przetestowanie posiadanego sprzętu i oprogramowania, lecz także zbudowanie zaufania do zespołu facylitującego, przyzwyczajenie się do towarzystwa pozostałych uczestników, zaspokojenie ciekawości związanej z procesem oraz przetestowanie podstawowych narzędzi deliberacyjnych, takich jak: wirtualne pokoje do rozmów w mniejszych grupach, czy program do głosowania.
W ten sposób przygotowani Paneliści i Panelistki wiedzą już dokładnie, czego mogą się spodziewać, gdy wraz z pierwszą sobotą marca rozpocznie się właściwa część Panelu Obywatelskiego!