• W dniach 26-28 maja 2011 w Poznaniu gościł pan Hans Mönninghof, zastępca Nadburmistrza Hanoweru. Spotkania dotyczyły między innymi zagadnień ochrony środowiska i zieleni w miastach partnerskich, miedzy innymi uwarunkowania historyczne i kształtowania się Poznania, wskaźników ekorozwoju, edukacja ekologiczna, CO2, Fair Trade, zieleń. Gość zapoznał się z najnowszymi poznańskimi inwestycjami związanymi z ochroną środowiska. Spotkał się również z Zastępcą Prezydenta Miasta Poznania, panem Jerzym Stępniem.
  • W dniach 21-22 czerwca 2011 roku hanowerscy strażacy wzięli udział w ćwiczeniach zgrywających służb ratowniczych- próbie generalnej przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej EURO 2012, które odbyły się w Poznaniu.Wspólne działania pozwoliły naszym służbom ratowniczym porównać procedury stosowane w czasie dekontaminacji osób cywilnych i zapoznać się z praktycznym użyciem tego wysoce specjalistycznego sprzętu. Szczególnie ważne były doświadczenia niemieckich strażaków nabyte w trakcie organizacji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2006 roku.
    Strażacy z Hanoweru wzięli także udział w pozostałych epizodach ćwiczeń- katastrofa lotnicza na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz awaria chemiczna w zakładach dużego ryzyka w Luboniu.
    Prowadzone działania z zakresu ratownictwa chemiczno- ekologicznego zostały wysoko ocenione zarówno przez ekspertów, jak i obserwatorów ćwiczeń.
  • 20-25 listopada 2011- wizyta radnych miasta Poznania w Assen i Hanowerze. Celem wizyty było zapoznanie się z rozwiązaniami stosowanymi przez Hanower w dziedzinie zarządzania komunikacją miejską oraz organizacją imprez masowych, przede wszystkim o charakterze sportowym.
  • Dzieci z Hanoweru reprezentowały swoje miasto podczas "Europy bez barier"- imprezy integracyjnej i międzynarodowych zawodów pływackich, które odbyły się w Poznaniu w dniach 8-11 grudnia 2011 r.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej