• Miasta partnerskie Poznania były także gośćmi XI Poznańskich Spotkań Targowych "Książka dla dzieci i młodzieży" (3-5 lutego 2012)

Doroczną tradycją stał się udział przedstawicieli miast partnerskich Poznania w Spotkaniach Targowych "Książka dla dzieci i młodzieży" - pierwszej w Polsce imprezie targowej w całości poświęconej literaturze dla młodych czytelników. W roku 2012 do Poznania przyjechały delegacje z Brna (Czechy), Győr (Węgry) oraz Hanoweru (Niemcy).
Któż nie zna czeskiego Krecika czy niemieckich baśni braci Grimm? A czy znamy współczesną literaturę, która uczy, bawi i wzrusza dzieci i młodzież w Czechach, Niemczech i na Węgrzech? Aby się przekonać o tym co czytają dzieci w tych krajach warto było odwiedzić wspólne stoisko miast partnerskich Poznania w pawilonie 3.
W związku z obchodzonym właśnie Rokiem Janusza Korczaka, oprócz najciekawszych książek z rodzimych rynków wydawniczych, goście z miast partnerskich zaprezentowali również dzieła Korczaka w swoich językach narodowych. Przedstawiciele Brna
i Győr prowadzili także warsztaty plastyczne dla najmłodszych i nieco starszych miłośników literatury.

 • Fährmannsfest i Bandkamp
  Od 3 do 6 sierpnia zespół "Prosto z Chile" grający rock alternatywny reprezentował Poznań w europejskim projekcie kulturalnym "Bandkamp" zrealizowanym w ramach festiwalu kulturalnego Fährmannsfest w Hanowerze. Wraz z innymi zespołami z miast partnerskich Hanoweru zespół wziął udział w konferencji na temat problemów kultury w dzisiejszych czasach. Odbył się również koncert zespołu "Prosto z Chile" na głównej scenie festiwalowej.
 • Projekt muzyczny "Partnerstwo miast Hanower- Poznań: muzyka łączy"
  Wydarzenie to było efektem współpracy wielu instytucji realizujących ideę partnerskiej współpracy pomiędzy Poznaniem i Hanowerem, a honorowy patronat nad koncertem przyjęli Prezydent Poznania Ryszard Grobelny oraz Nadburmistrz Hanoweru - Stephan Weil.
  W lipcu 2012 roku odbył się koncert w Großer Sendesaal des Landesfunkhauses Hannover w Hanowerze. Natomiast poznański Koncert zaplanowano w ramach 10. Poznańskiego Festiwalu Mozartowskiego. Międzynarodowi artyści wystąpili pod batutą Hansa Christiana Eulera.
 • Udział przedstawiciela Hanoweru w Międzynarodowej Konferencji "Migracje mieszkańców dużych miastach". Konferencja odbyła się w dniu 12.12.2012 w ramach Partnerstwa Odra.
 • Realizacja projektu "Muzyka w obozach zagłady"
 • Realizacja projektu "Sprawiedliwy Handel"

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej