Goście z Győr odwiedzili targi książki dla dzieci i młodzieży w Poznaniu

Od 28 lutego do 2 marca przedstawiciele Győr uczestniczyli w XIII Poznańskich Spotkaniach Targowych Książka dla Dzieci i Młodzieży.
Győr reprezentowała Dyrektor Muzeum Miejskiego wraz z pracownikami. 28 lutego stoisko Győr odwiedziła Pani Prezydentowa Anna Komorowska.


Zastępca Burmistrza Győr prelegentem konferencji z okazji 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej

30 kwietnia Zastępca Burmistrza Győr, Dávid Fekete, uczestniczył w konferencji "10 na 10. Unia Europejska - Samorząd - Obywatele". Konferencję zorganizował w Poznaniu Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Instytut Zachodni i Miastem Poznań.

D. Fekete był jednym z prelegentów i uczestników dyskusji w ramach panelu "Samorząd w Unii - Unia w samorządzie. Dekada zmian".


Srebrna Pieczęć Miasta Poznania dla Burmistrza Győr

29 czerwca Prezydent Miasta Poznania wręczył Burmistrzowi Győr, p.  Zsoltowi Borkaiowi, Srebrną Pieczęć Miasta Poznania w uznaniu jego zasług dla rozwoju współpracy partnerskiej Győr z Poznaniem. Uroczystość odbyła się po zakończeniu uroczystej sesji Rady Miasta w Wielkiej Sieni Ratusza.

W osobie p. Zsolta Borkaia zgromadzeni powitali Burmistrza Miasta Győr od 2006 roku i parlamentarzystę w latach 2010-2014, a także Przewodniczącego Węgierskiego Komitetu Olimpijskiego i zdobywcę złotych medali w gimnastyce na mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich.

Dobrej współpracy z miastem Győr Poznań zawdzięcza zaszczyt zorganizowania Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w 2011 roku. Od kilku lat poznańska młodzież uczestniczy w Międzynarodowej Olimpiadzie Dzieci w Győr. Poznań jest regularnie gościem targów książki w Győr. Ważnym partnerem jest też Samorząd Mniejszości Polskiej podejmujący inicjatywy na rzecz krzewienia polskości, rodzimych tradycji i kultury poza granicami Polski oraz promowania miasta Poznania wśród mieszkańców narodowości węgierskiej.


XIV Międzynarodowa Wystawa i Targi Książki w Győr

Przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania, Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek i Wydawnictwa Miejskiego Posnania wzięli udział w XIV Międzynarodowej Wystawie i Targach Książki w Győr.

Książki prezentowane na stoisku Poznania zostały użyczone przez Wydawnictwo Miejskie Posnania oraz wydawnictwa Media Rodzina, Zysk i S-ka i Zakamarki. Po zakończeniu targów książki zasiliły zbiory biblioteki Samorządu Mniejszości Polskiej w Győr.

Z inicjatywy pani Olchy Wierzbowskiej-Sikorskiej, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek oraz Centrum Kultury ZAMEK mieszkańcy Győr mieli okazję obejrzeć wystawę prac Iwony Chmielewskiej, znanej ilustratorki książek dla dzieci i młodzieży.

Poznańska delegacja spotkała się z przedstawicielami Urzędu Miasta Győr, instytucji kultury i lokalnej Polonii oraz uczestniczyła w Festiwalu Muzyki Polskiej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej