Turniej Miast Partnerskich w tenisie stołowym i regaty smoczych łodzi

11-14 czerwca młodzież z Brna (Czechy), Gyor (Węgry), Hanoweru (Niemcy) oraz wspólny zespół Bratysławy i Rużomberka (Słowacja) uczestniczyła w Turnieju Miast Partnerskich w tenisie stołowym, a także w regatach smoczych łodzi na Jeziorze Maltańskim.

Wydarzenie zostało zorganizowane w celu zacieśnienia więzi współpracy z miastami partnerskimi, integracji poprzez sport młodzieży z różnych europejskich krajów oraz promowania zdrowego stylu życia.


Targi książki w Győr (Węgry)

W dniach 6-8 listopada 2015 roku przedstawicielka Wydziału Rozwoju Miasta uczestniczyła w 15. Międzynarodowych Targach Książki w Győr (Węgry), mieście partnerskim Poznania. Poznań reprezentowany był również przez panią Annę Smolarkiewicz, kierownik Centrum Informacji Miejskiej. Delegacja prezentowała publikacje otrzymane od poznańskich wydawców na stoisku miast partnerskich, a także uczestniczyła w organizacji wystawy Salon Ilustratorów.


Uroczystości w Győr upamiętniające Powstanie Węgierskie oraz Poznański Czerwiec '56

W dniach 23-25 października 2015 roku Zastępca Prezydenta Mariusz Wiśniewski wraz z delegacją uczestniczył w obchodach Győr-Poznań '56. Poznań reprezentowany był również przez przedstawicieli Stowarzyszenia Poznańskiego Czerwca '56, Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz Akademii Muzycznej. Uczestnicy delegacji wzięli udział uroczystościach upamiętniających Powstanie Węgierskie oraz Poznański Czerwiec. Ponadto kombatanci z Poznania uczestniczyli w spotkaniu z kombatantami z Győr. Przedstawicielki Izby Przemysłowo-Handlowej wymieniały doświadczenia z członkami Izby Przemysłu
i Handlu w Győr, natomiast przedstawicielka Akademii Muzycznej omawiała współpracę uczelni z Wydziałem Muzycznym Uniwersytetu w Győr, a także wystąpiła z recitalem fortepianowym podczas uroczystej gali.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej