2018

W dniach 14-15 czerwca przedstawiciele Wydziału Organizacyjnego, Wydziału Informatyki oraz Biura Poznań Kontakt wzięli udział w Targach CeBIT (targi informatyczne oprogramowania, sprzętu komputerowego i nowych technologii) w Hanowerze.

Udział zespołu The Pineal, w skład którego wchodzą młodzi muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, jako reprezentanta artystycznego Miasta Poznania w wymianie miast partnerskich między Poznaniem,  Hanowerem i Rouen w ramach międzynarodowego święta muzyki festiwal Fete de la Musique 2018 (20-22 czerwca). Udział zespołu został dofinansowany przez Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej w ramach małych grantów.

Chór Dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego został zaproszony przez Urząd Miasta Hanower oraz Madchenchor Hannover do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym "Chortage Hannover 2018" w Hanowerze (www.chortage-hannover.de) w dniach 12-14 czerwca 2018 roku. Jest to część większego projektu zakładającego wspólne przedsięwzięcia artystyczne w Poznaniu i Hanowerze w 2019 roku dla uczczenia 40 rocznicy rozpoczęcia współpracy partnerskiej między tymi miastami. Udział chóru został dofinansowany przez Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej w ramach małych grantów.

"Hip hop Pfingstcamp Hannover" to projekt wymiany partnerskiej tancerzy tańca nowoczesnego w tym takich styli jak: hip hop, popping, locking, bboying z Poznania i Hanoweru w terminie 17 - 20.05.2018. W ramach w/w projektu przygotowano wyjazd poznańskiej reprezentacji na wspólną wymianę kulturalno - edukacyjną młodzieży miast partnerskich, która zakończyła się wspólnym występem reprezentacji miast.

Projekt miał na celu ukazać Poznań jako miejsce przyjazne dla rozwoju i promowania młodych talentów, które z powadzeniem mogą prezentować swoje umiejętności na scenach Europy. Miejscem realizacji zadania publicznego był Poznań w fazie przygotowań i rewizyty partnera niemieckiego oraz Hanower, gdzie organizatorem był Kinder und Jugendarbeit Haus der Jugend.

W dniach 9-11 listopada 2018 r. w Poznaniu przebywała delegacja z Hanoweru z Burmistrzem Thomasem Hermannem na czele. Punktem wizyty był udział w meczu żeńskiej piłki ręcznej z Poznania i Hanoweru w celu uczczenia jubileuszu 100-lecia polskiej piłki ręcznej. Do Poznania oprócz delegacji oficjalnej przyjechał także zespół 2-ligowy z Hanoweru. 10 listopada w Urzędzie Miasta Poznania odbyło się uroczyste spotkanie obu drużyn, trenerów, delegacji oficjalnej oraz działaczy sportowych, z udziałem Skarbnik Miasta Poznania, Barbary Sajnaj.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej