Udział delegacji Poznania w XVIII Międzynarodowych Targach i Wystawie Książek

W dniach 15-19 listopada 2018 r. w partnerskim mieście Győr na Węgrzech odbyły się XVIII Międzynarodowe Targi i Wystawa Książek. Miasto Poznań zostało, jak co roku, zaproszone do udziału w tym wydarzeniu przez burmistrza Győr. W tegorocznych targach i wystawie książek uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania i Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT.

Na poznańskim stoisku prezentowano ksiązki przekazane nieodpłatnie przez Wydawnictwo Miejskie Posnania, Wydawnictwo Media Rodzina i Wydawnictwo Zakamarki, a także materiały promujące Poznań, udostępnione przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną.

Doroczny udział delegacji Miasta Poznania w targach i wystawie książek w Győr służy podtrzymaniu i pogłębieniu współpracy między samorządami obu miast. Istotnym punktem programu są zawsze spotkania i rozmowy z przedstawicielami władz Győr i urzędnikami odpowiedzialnymi za realizację współpracy międzynarodowej. Spotkania te są okazją do wymiany informacji i określania zakresu dalszych, wspólnych działań. Udział poznańskiej delegacji przyczynia się też do zagranicznej promocji Poznania jako ważnego centrum życia kulturalnego, atrakcyjnego kierunku wyjazdów turystycznych oraz ośrodka wydawniczego. Warto podkreślić, że jest to nisko kosztowe narzędzie promocyjne.

Tradycją stały się też spotkania z przedstawicielami mniejszości polskiej w Győr, na poznańskim stoisku czy też przy okazji wydarzeń kulturalnych współorganizowanych przez tamtejszą Polonię. W dniu 17 listopada br. delegacja Poznania wzięła udział w koncercie galowym XII Festiwalu Muzyki Polskiej. Koncert odbył się w zabytkowych wnętrzach dawnej synagogi w Győr. Celem festiwalu jest promocja muzyki polskiej oraz utalentowanych muzyków młodego pokolenia z Polski, Węgier i innych krajów. Przy okazji koncertu przedstawiciele Poznania odbyli krótkie spotkanie z Konsulem Rzeczypospolitej Polskiej Marcinem Sokołowskim.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej