XVIII Poznańskie Targi Książki Pegazik

Delegacja miasta partnerskiego Gyor wzięła udział w targach i zaprezentowała wybór węgierskich książek dla dzieci i młodzieży. Miasto Gyor zaplanowało również atrakcje i zabawy plastyczne dla młodych czytelników.


Dzień Przyjaźni Polsko- Węgierskiej

Przedstawicielka UMP uczestniczyła w polsko-węgierskiej Konferencji Miast Partnerskich w Veszprém. Podczas konferencji zaprezentowane zostały doświadczenia i wspólne projekty miast: Budapeszt, Miskolc, Tarnów, Łódź, Pecs, Kielce, w zakresie kultury i smart city. Wystąpili również przedstawiciele Komisji Europejskiej. Konferencja była jednocześnie okazją do rozmów o przyszłych projektach z partnerskim miastem Poznania - Győr.


  • Udział w Targach Książki w Győr.

W dniach 15-17 listopada 2019 r. przedstawiciele Miasta Poznania, Wydawnictwa Miejskiego Posnania oraz Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT wzięłi udział w Targach i Wystawie Książek w mieście partnerskim Gyor. Na stoisku prezentowano książki przekazane nieodpłatnie przez Wydawnictwo Miejskie oraz Wydawnictwo Media Rodzina.Poznańska delegacja spotkała się też z przedstawicielami mniejszości polskiej w Győr.


Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej