- Od 1 do 4 lipca 2010 w Györ odbywała się Międzynarodowa Olimpiada Dzieci, w której wzięli udział przedstawiciele Poznania - uczniowie i opiekunowie z Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1. Osiągniecia naszej drużyny to: 4 miejsce w klasyfikacji ogólnej (na 16 drużyn ogółem). Uczniowie wyróżnieni w klasyfikacji ogólnej to

Jan Kaczmarek i Jan Socha za grę zarówno w piłkę ręczną jak i nożną oraz Gabriel Śrama za zajęcie 4 miejsca w pływaniu.
- II miejsce  w pływaniu stylem grzbietowym,
- II miejsce w pływaniu stylem klasycznym,
- III miejsce w piłce ręcznej,
- III miejsce w piłce nożnej.

- Festiwal Magia Baroku w dniach 13 - 16 lipca 2010 uświetnił Jeune Quartett - kwartet smyczkowy z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im M.Karłowicza w Poznaniu. Uczniom towarzyszył radny Jan Chudobiecki, Wiceprzewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania.

- Podczas Festiwalu "Ulica Miast Partnerskich" w dniach 16-19 lipca 2010 w Györ wystąpił Zespół Tańca Ludowego "Poznań" AWF, a nasze miast miało swoje stoisko promocyjno-informacyjne przy głównej ulicy starego miasta. W tym czasie w Györ nastąpiło również odsłonięcie tablicy - mapy z zaznaczonymi miastami partnerskimi.

- od 5 do 7 listopada 2010 w Gyor odbyła się doroczna Międzynarodowa Wystawa Książek. Podobnie jak w latach poprzednich stoisko poznańskie współorganizowane było przez: Polskie Towarzystwo Książek oraz Wydawnictwo Miejskie. W tym roku wyjątkowym wydarzeniem była wystawa ilustracji pani Elżbiety Krygowskiej-Butlewskiej w miejskim Muzeum Sztuki.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej