O bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

"Ransomware", "Data breach", "Brute force" - to tylko kilka z setek rodzajów ataków hakerskich. Jak ich uniknąć lub zminimalizować ich skutki? O tym rozmawiać będą eksperci podczas Międzynarodowego Kongresu Cyberbezpieczeństwa INSECON, który właśnie ruszył w Poznaniu. 

Na zdjęciu mężczyźni idący ścieżką na terenie MTP - grafika artykułu
Specjaliści rozmawiać będą o bezpieczeństwie korzystania z mediów społecznościowych, ochronach przed socjotechnikami, zarządzaniu zaufaniem

Do udziału w kongresie na Międzynarodowych Targach Poznańskich zaproszeni zostali światowej sławy eksperci i praktycy. Podczas wykładów i dyskusji zdefiniują oni nowe kierunki ochrony cyberprzestrzeni - zwłaszcza tej o znaczeniu krytycznym. 

- Cyberbezpieczeństwo jest niezwykle ważne - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - W dobie wszechobecnych fake newsów i deep fake'ów, gdy przestępcy podszywają się pod innych i wykradają poufne dane, umiejętność obrony jest kluczowa. Dlatego cieszę się, że tak istotne wydarzenie jak INSECON ma miejsce właśnie w Poznaniu.

Swoją wiedzą dzielić się będą m.in.: Mirosław Maj - prezes fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń; Robert Kośla - Główny Architekt Cyberbezpieczeństwa na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w globalnym zespole Security Service Line Microsoft; Adam Haertle - redaktor naczelny portalu ZaufanaTrzeciaStrona.pl; Adam Lange - Head of Active Threat Monitoring Standard Chartered Bank oraz gen. dyw. Karol Molenda - dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

Specjaliści rozmawiać będą nie tylko o bezpieczeństwie korzystania z mediów społecznościowych, ale również o ochronach przed socjotechnikami, zarządzaniu zaufaniem czy ryzyku związanym ze stosowaniem AI.

 - Poprzez współpracę z uznanymi globalnie ekspertami, prezentację innowacji i świadome podejście do cyberbezpieczeństwa, dążymy do stworzenia bezpiecznej cyberprzestrzeni, która umożliwi rozwój nowych technologii, cyfrową transformację oraz cyfrową integrację społeczeństwa, jednocześnie zapewniając ochronę przed wszelkimi potencjalnymi zagrożeniami w świecie online - podkreśla wagę organizacji Kongresu INSECON 2024 jego dyrektor, Konrad Fleśman.

Podczas kongresu zostaną uruchomione widowiskowe strefy specjalne. W pierwszej z nich, CyberHackLab - odbędą się zespołowe rozgrywki, których celem jest ochrona cyberprzestrzeni. W strefie start-upów zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania z zakresu ochrony teleinformatycznej. Na stoiskach partnerów i wystawców będzie można poznać najnowsze propozycje producentów oprogramowania, a także komponenty, sprzęt i akcesoria podnoszące skuteczność monitorowania cyberprzestrzeni i zwiększające poziom ochrony systemów komputerowych.

Kongres potrwa do 16 kwietnia, więcej informacji na stronie insecon.pl

AW