Spotkanie z uczestnikami projektu GreenTech 2.0 ze Szwecji i Finlandii

Spotkanie rozpoczęliśmy od kompleksowego przedstawienia zalet Miasta Poznania w kontekście biznesowym wynikających m.in. z jego usytuowania, zaplecza uniwersyteckiego oraz ludzkiego, w postaci dużej grupy specjalistów w każdej z dziedzin. Ze strony Urzędu Miasta Poznania goście wysłuchali prezentacji wygłoszonych przez przedstawicielki Biura Obsługi Inwestorów, Wydziału Klimatu i Środowiska oraz Biura Cyfryzacji i Cyberbezpieczenstwa.
W wyniku naszego spotkania nawiązało się wiele dyskusji związanych przede wszystkim z działaniami ekologicznymi prowadzonymi przez miasto, potencjałem inwestorskim regionu, a także rozwojem technologicznym i specyfiką lokalnej społeczności. Spotkanie to jest kluczem do rozpoczęcia nowej współpracy i międzynarodowej wymiany doświadczeń.
Naszymi gośćmi byli przedstawiciele Green Buffers, firmy zajmującej się zapewnianiem bezpieczeństwa w pociągach, dostosowując pojazdy kolejowe do zderzeń w prędkościach powyżej 36 km/h oraz Wyższej Szkoły Ekologicznej SYKLI, której misją jest pogłębianie wiedzy o środowisku i doskonalenie działalności naszych klientów zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju.
W skład konsorcjum projektu wchodzą: Poznański Park Naukowo-Technologiczny, Park Naukowo-Technologiczny w Dalarnie (Szwecja), Parkiem Naukowo-Technologiczny w Tallinie (Estonia), Park Naukowo-Technologicznym w Kownie (Litwa), Klaster GreenNet z Finlandii.
Zobacz również

Proste Deklaracje - szybko i wygodnie

Impact'25 w Poznaniu

Będzie nowa nawierzchnia ul. Starołęckiej
