Sprawy w urzędzie - informacje jak załatwić

Przypominamy, że w większości przypadków osobista wizyta w urzędzie jest możliwa wyłącznie po uprzedniej rezerwacji miejsca. Jednocześnie podkreślamy, że wiele spraw urzędowych można załatwić online, bez konieczności wychodzenia z domu.

Sprawy w urzędzie - sposób załatwienia - grafika artykułu
Sprawy w urzędzie - sposób załatwienia

W związku z sytuacją chcielibyśmy Państwa zapewnić, że wdrożone procedury bezpieczeństwa, nieprzerwanie pozwalają nam oferować Państwu kompleksową obsługę na najwyższym poziomie.

Poniżej przedstawiamy informacje, jak umówić wizytę w urzędzie oraz gdzie i w jaki sposób załatwić najważniejsze sprawy.

Umówienie wizyty w urzędzie

Można dokonać tego poprzez internetowy system rezerwacji, który znajduje się pod adresem: https://www.poznan.pl/mim/rezerwacje/rezerwacje.html. Aby zarezerwować wizytę, wystarczy wybrać wydział, odpowiednią grupę spraw, a następnie zaznaczyć miesiąc, dzień i godzinę planowanej wizyty. Po wypełnieniu wszystkich pól i wybraniu przycisku "umów wizytę" wyświetli się potwierdzenie rezerwacji. Warto także przeczytać opis procedury - zawiera informacje
o wymaganych dokumentach i załącznikach dla załatwienia danej sprawy.

Umówić się na wizytę można również telefonicznie, kontaktując się z Biurem Poznań Kontakt pod numerem 61 646 33 44.

Inną możliwością jest użycie kodów QR. Te znajdują się przy wejściach do budynków urzędu. Od października na wizytę można umówić się także przez bezpłatną aplikację Smart City Poznań.
Bez zmian zachęcamy do kontaktu online, pocztą tradycyjną, a także telefonicznie. Sprawy będą załatwiane
w godzinach pracy urzędu. Pełną listę spraw można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.

Przy wejściach do 9 lokalizacji UMP są wystawione skrzynki podawcze, w których można zostawiać dokumenty
(z wyłączeniem ofert przetargowych). Kontakt z urzędem jest także możliwy przez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą UMP (ePUAP). 

Korespondencja  papierowa doręczona do skrzynek podawczych jest przyjmowana bez potwierdzenia odbioru. Otrzymanie dowodu doręczenia dokumentacji jest możliwe tylko w dwóch przypadkach - poprzez operatora pocztowego
lub Elektroniczną Skrzynkę Podawczą.

Przypominamy także, że osoby chcące skorzystać z usług publicznych w instytucjach i urzędach muszą pamiętać
o obowiązku zakrywania ust i nosa przy wejściu. Co więcej, po wejściu do budynku, każdy ma obowiązek zdezynfekować ręce. Odpowiednie środki znajdują się we wszystkich lokalizacjach UMP.

   

KR

sieci społecznościowe