Dr Kimmo Koski (Finlandia)

W ramach Programu "Akademicki Poznań" 6 listopada do Poznania przyjedzie dr Kimmo Koski - Dyrektor Zarządzający Fińskiego Centrum IT dla Nauki (The Finnish IT Center for Science - CSC).

Kimmo Koski będzie jednym z prelegentów seminarium naukowego organizowanego przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe z okazji 15-lecia swojej działalności oraz 5-lecia działania ogólnopolskiej sieci optycznej PIONIER.

Seminarium rozpocznie się 6 listopada br., o godz. 10.00, w sali konferencyjnej Ośrodka Nauki Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu, przy ul. Wieniawskiego 17/19.

Dr Kimmo Koski sprawuje funkcję Dyrektora Zarządzającego Fińskiego Centrum IT dla Nauki od 2004r. Wcześniej zajmował różne stanowiska w firmie Nokia i Centrum SCS, a przez rok gościł w CERN.
Doktorat z dziedziny technologii metacomputing obronił w 1996r. na Uniwersytecie w Helsinkach.

Od kilku lat angażuje się w europejską współpracę na rzecz wydajnego przetwarzania danych (high-performance computing - HPC) oraz działań gridowych. W 2006r. przewodniczył kilku grupom międzynarodowym, HPC in Europe Taskforce (HET) i Nordic Data Grid Facility. Uczestniczył w pracach grupy doradczej na rzecz norweskiej e-infrastruktury i grupy strategicznej na rzecz Nordic e-Science. Brał także czynny udział w tworzeniu fińskiej strategii gridowej.

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej