Jak złożyć deklarację osobiście?

Pamiętaj, że jeśli chcesz złożyć deklarację osobiście, to musisz wcześniej umówić wizytę w urzędzie. Wizytę możesz umówić:

  • przez Internet. Kliknij link i wybierz dzień i godzinę wizyty.
  • przez telefon. Zadzwoń pod numer telefonu: 61 646 33 44.

Lokalizacje i godziny otwarcia punktów, w których możesz złożyć deklaracje znajdują się w zakładce Punkty Obsługi Klienta.

Przed przyjściem na umówioną wizytę w celu złożenia deklaracji musisz:

  1. Wydrukować odpowiednią deklarację (lista deklaracji dostępna jest w zakładce Druki).
  2. Wypełnić wydrukowaną deklarację. Uwaga! Do wypełnienia deklaracji możesz użyć portalu Przyjazne Deklaracje. Kreator krok po kroku przeprowadzi Cię przez prosty formularz. Na podstawie podanych przez Ciebie danych zostanie utworzona uzupełniona deklaracja, co pozwoli uniknąć błędów przy jej wypełnianiu. Pamiętaj, taką deklarację musisz wydrukować.
  3. Podpisz deklarację, niezależnie od tego, czy wypełniłeś ją ręcznie, czy została utworzona na portalu Przyjazne Deklaracje.
  4. Złóż w wybranym Punkcie Obsługi Klienta.

Druki deklaracji dostępne są również w Punktach Obsługi Klienta, wiec możesz przyjść do urzędu i wypełnić ją na miejscu.

Jeżeli miałeś deklarację w ZM GOAP, a teraz składasz pierwszą deklarację do Urzędu Miasta Poznania, to w deklaracji zaznacz opcję "pierwsza deklaracja".

Jeśli składasz deklarację przez portal Przyjazne Deklaracje wybierz opcję "Składam deklarację po raz pierwszy (pierwszy raz składam deklarację dla tej nieruchomości do Urzędu Miasta Poznania)".

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej