Świat mody zawładnął Politechniką Poznańską

 W Paryżu pokaz zostałby określony słowami prêt-à-porter - czyli gotowe do noszenia. I słusznie, bo stylizacje zaprezentowane podczas RE-FASHION II takie właśnie były.

Nici z planety - grafika artykułu
Pokaz mody RE-FASHION II odbył się w holu Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej

Pokaz mody z drugiej ręki, który odbył się 13 maja w holu Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej, przyciągnął sporą rzeszę uczestników i widzów. Impreza miała dwie odsłony. W pierwszej części w stylizacjach przygotowanych z ubrań i akcesoriów z drugiej ręki zaprezentowali się pracownicy naukowi politechniki.

Drugą część RE-FASHION wypełnili studenci. Dwanaścioro modelek i modeli wzięło udział w prezentacji swoich wspaniałych kreacji przygotowanych z tego, co oferują poznańskie second handy. Trzyosobowe jury, któremu przewodniczyła przedstawicielka Wydziału Gospodarki Komunalnej, oceniło i wybrało trzy najlepsze stroje. I tak:

  • pierwsze miejsce i bon o wartości 500 zł otrzymał Adam Domaracki
  • drugie miejsce i bon na 300 zł otrzymała Nawojka Ślusarska
  • trzecie miejsce i bon o wartości 200 zł trafił do rąk Mikołaja Bombały.

Karty podarunkowe zwycięzcy konkursu mogą wykorzystać w sklepie NooNah (czyli w butiku z odzieżą z drugiej ręki!).

RE-FASHION jest jednym z elementów projektu"Nici z planety", który od kilku lat realizują studenci i wykładowcy Politechniki Poznańskiej z Koła Naukowego Enactus. W ten nietuzinkowy sposób zwracają uwagę na negatywne dla środowiska skutki, jakie niesie ze sobą tzw. szybka moda.

Tegoroczny pokaz mody honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Poznania. Inicjatywę wsparł również Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania.