Zróbmy jeden dzień wakacji naszym samochodom

Osoby sceptycznie nastawione do tego pomysłu powiedzą, że to bzdura. Co może dać środowisku fakt, że jednego dnia ten czy ów nie pojedzie pracy samochodem. Zarzucą setką argumentów przeciw takim pomysłom, pytając jak dotrzeć na czas do przedszkola/szkoły/pracy komunikacją miejską lub rowerem, mając na głowie na przykład dwójkę dzieci, a po południu zakupy spożywcze? No jak?

WWW czyli wejdź - wypełnij - wyślij! Deklaracje on-line to naprawdę proste sprawy

Bilety do kina, pokój w hotelu, a nawet zakup nowego samochodu - coraz częściej są to czynności, które realizujemy on-line. Bo nie chcemy tracić czasu, bo jest szybciej, bo można to zrobić o każdej porze dnia. I choć są to rzeczy zapowiadające jakąś przyjemność, ułatwiamy sobie do nich dostęp. Dlaczego nie zrobić przez internet czegoś, co - nie ukrywajmy - do najprzyjemniejszych nie należy? Dlaczego nie złożyć przez internet deklaracji o opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi? Zachęcamy do trzech "W" czyli wejdź - wypełnij - wyślij.

Nie odpuściliśmy żadnemu śmieciowi - każdy trafił do worka!

No i posprzątaliśmy! Blisko pięćdziesięciu pracowników Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania przez dwie godziny porządkowało okolice siedziby wydziału. Efekt? Kilkadziesiąt kilogramów zebranych śmieci. Cieszy fakt, że w porównaniu do wiosennej akcji sprzątania, tym razem odpadów było mniej, a sprzątnięte wówczas miejsca nadal były czyste.

Sprawdź harmonogram odbioru odpadów od 1 lipca 2022 r.
ITPOK Poznań - zakończenie tzw. okresu trwałości projektu

Poznańska spalarnia, czyli Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (ITPOK), działa już ponad 5 lat. W tym czasie dzięki niej wyprodukowano tyle energii elektrycznej, ile wystarczyłoby na potrzeby ok. 275 tys. gospodarstw domowych. Inwestycja pozwoliła też ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Zużyte opony to również odpady wystawkowe

Wakacje minęły. Niebawem jesień rozgości się na dobre. Chwilę później pierwsi kierowcy zabiorą się za wymianę opon na zimowe. Jeśli te letnie nie nadają się już do bezpiecznej jazdy, muszą wylądować... No właśnie... Gdzie?

Mikroplastik - coś (nie)smacznego

Zgodnie z badaniami, zjadamy tygodniowo 5 gramów mikroplastiku. To mniej więcej tyle samo co plastikowa zakrętka do butelki lub łyżka stołowa. Ludziom zjadanie plastiku szkodzi, ale larwy pewnych owadów - drewnojadów, bardzo go lubią. 

Zastąp folię aluminiową woskowijką

Wielu z nas dąży do ograniczenia zużycia plastiku w codziennym życiu. Pierwszym działaniem, które przychodzi nam wtedy do głowy jest rezygnacja z toreb foliowych, ale idąc konsekwentnie za ciosem, warto szukać coraz szerszych możliwości w temacie rezygnacji z plastiku.

Jak odebrać wiadomość na skrzynce ePUAP?

Jeżeli otrzymali Państwo od nas Urzędowe Poświadczenie Dostarczenia (UPD) na skrzynkę odbiorczą ePUAP to wiadomość znajduje się w folderze "odebrane" skrzynki. Prosimy się upewnić, że jej adresatem jest Urząd Miasta Poznania. W celu odebrania wiadomości należy elektronicznie podpisać jej odbiór, aby móc pobrać załącznik, w którym znajduje się pismo z zawiadomieniem o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Strona 1 2 6