Gdzie należy wrzucić karton po mleku? Czy słoik po dżemie trzeba umyć przed wrzuceniem do zielonego pojemnika? Gdzie można przekazać zepsuty toster lub stary telefon? Jeśli nie znacie odpowiedzi na którekolwiek z tych pytań warto zaprosić nas na ekolekcje. To bezpłatne zajęcia podczas których opowiadamy jak postępować z odpadami komunalnymi.

Na zakończonych w ostatni weekend Targach Edukacyjnych w Poznaniu uhonorowano laureatów ogólnopolskiego konkursu edukacyjno-ekologicznego EduPak Polska. Jak zawsze był on poświęcony opakowaniom szklanym i - co najważniejsze - promowaniu prawidłowej segregacji szkła i ponownego wykorzystania surowca.

Od połowy marca odpady odzieżowe i tekstylne będziemy mogli przekazać do Gratowozu. To nowe rozwiązanie, które ma ułatwić mieszkańcom pozbywanie się zniszczonych i zbędnych rzeczy. Nadal zachęcamy, by pełnowartościowej odzieży nadawać drugie życie korzystając  na przykład ze zbiórek prowadzonych przez organizacje pozarządowe.

Prawidłowe postępowanie ze starymi bateriami jest ważne z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, składają się z wielu szkodliwych dla środowiska substancji - czyli są groźne także dla nas ludzi. Po drugie, w procesie recyklingu można odzyskać ponad 99 % użytych składników.

Jakie modele finansowania zastosować planując budowę instalacji termicznego przetwarzania odpadów? Czy samorządom opłaca się budowanie instalacji? Jakie korzyści mają z tego mieszkańcy gmin? Będą to główne zagadnienia konferencji poświęconej tej formie zagospodarowywania odpadów komunalnych. Miasto Poznań będzie jednym z uczestników. Organizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo Nowa Energia.

Liczba wyników na stronie
10