Mapuj Klimat - weź udział w międzynarodowym projekcie nie wychodząc z domu

Mapuj Klimat - nie bądź obojętny na zmiany klimatu!

teRRIFICA_grafika - grafika artykułu
teRRIFICA

Serdecznie zachęcamy do podzielenia się doświadczeniami z obserwacji konsekwencji zmian klimatu w Poznaniu i okolicach. Zespół pracowników UAM w ramach projektu TeRRIFICA przygotował interaktywną mapę (http://mapujklimat.terrifica.eu/), na której można zaznaczyć między innymi obszary, z których chcecie Państwo uciec podczas upałów czy wysokiego stężenia zanieczyszczeń powietrza oraz miejsca, w których chętnie przebywacie, nawet gdy za oknem panuje ponad 30°C.

Zachęcamy również do obejrzenia krótkich  filmów:

  1. Siła tłumu, czyli jak mapować klimat w projekcie TeRRIFICA - instrukcja, w której krok po kroku pokazano, jak zaznaczyć punkty na interaktywnej mapie.
  2. Mapuj Klimat Challenge. Razem dla klimatu w Aglomeracji Poznańskiej - film promujący akcję mapowania klimatu wśród Internautów w oparciu o schemat nominowania kolejnych osób, instytucji, organizacji. Nanieście Państwo punkty i wskażcie, kto następny.
  3. Zmiany klimatu wokół nas. Teoria, praktyka, TeRRIFICA - podstawowe informacje na temat zmian klimatu oraz ich skutków dla człowieka i przyrody. Po jego obejrzeniu upewnicie się Państwo, że możecie i nabierzecie przekonania, że musicie zrobić coś dla klimatu, bo to ostatni moment.

Każda informacja, którą Państwo pozostawicie na stronie mapujklimat.terrifica.eu przyczyni się do wypracowywania wspólnych rozwiązań na rzecz przeciwdziałania i adaptacji do zmian klimatu.

Obecnie projekt skupia się na identyfikacji widocznych miejsc zmian klimatu w Aglomeracji Poznańskiej i Poznaniu. Zbierane są dane nie tylko o lokalizacji, ale również o odczuciach i pomysłach na przeciwdziałanie zmianom klimatu.

Również w ramach realizacji projektu zidentyfikowane zostaną możliwości, czynniki oraz bariery związane z wdrażaniem działań interwencyjnych dotyczących adaptacji do zmian klimatu. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na wyzwania związane z akceptacją, poziomem wykonalności oraz ograniczeniami regulacyjnymi w sześciu pilotażowych regionach leżących w Hiszpanii, Niemczech, Francji, Serbii, Polsce i Białorusi. Wybrane regiony odpowiadają różnorodności podejść polityki rozwoju do łagodzenia skutków zmian klimatycznych w zależności od uwarunkowań geograficznych, funkcjonalnych i politycznych.

Zapraszamy, liczymy na wsparcie, włączcie się w akcję, zachęćcie innych i udostępniajcie informację.

Zachęcamy również do śledzenia, komentowania i udostępniania naszych wpisów w mediach społecznościowych (Facebook, Tweeter, Youtube, Instagram).

Projekt jest finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu Horyzont 2020 (H2020-SwafS-2018-2020 (Science with and for Society).

#TeRRIFICA #Mapujklimat #wgseigp

sieci społecznościowe