"Trzymaj ciepło" - trwają zapisy do programu!

Trwa rejestracja uczestników do kolejnej - już 11. edycji akcji "Trzymaj ciepło". Program zakłada bezpłatne badania termowizyjne budynków. Pozwala to wykryć ewentualne nieprawidłowości i zaplanować działania, pozwalające oszczędzić ciepło i pieniądze, a także zadbać o środowisko.

11 edycja Trzymaj ciepło - grafika artykułu
11 edycja Trzymaj ciepło

Akcja "Trzymaj ciepło" jest realizowana od 2009 roku i wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem. Chętnych do udziału w programie jest zawsze więcej niż miejsc. W trakcie 10. sezonów grzewczych przebadano prawie 5 tys. budynków jednorodzinnych i 200 kamienic.

Z przeprowadzanych co roku ankiet wynika, że program jest też skuteczny. Po każdej edycji akcji ponad 40 proc. jej uczestników decyduje się na przeprowadzenie działań doraźnych lub inwestycji termomodernizacyjnej. Większości z tych osób udaje się obniżyć rachunki za energię cieplną o 5-10 proc. rocznie.

11. edycja akcji "Trzymaj ciepło" już się rozpoczęła. Właściciele domów jednorodzinnych oraz właściciele i administratorzy kamienic mogą zgłosić się za pośrednictwem Internetu na stronie projektu pod adresem: www.poznan.pl/srodowisko zakładka "Trzymaj ciepło". Na chętnych czeka 500 miejsc, a zgłoszenia będą przyjmowane aż do ich wyczerpania.

sieci społecznościowe