Kluczowe tereny inwestycyjne

Miasto Poznań promuje obencie liczne obszary inwestycyjne - ponad 30 nieruchomości miejskich przeznaczonych pod inwestycje mieszkaniowe, przemysłowe i usługowe oraz 4 projekty nowych dzielnic:

  • Wolne Tory

KLIKNIJ

Najbardziej atrakcyjny dla potencjalnych inwestorów jest teren Wolne Tory - ze względu na wielkość i strategiczne położenie w centrum miasta w pobliżu dworca kolejowego oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. - To około 100 hektarów, które można zagospodarować i przekształcić w nowoczesną, wielofunkcyjną przestrzeń miejską. Nieruchomość stanowiła wcześniej część dworca kolejowego. Teraz, w tym samym miejscu, Miasto Poznań planuje nową, zieloną dzielnicę - mówi Bartosz Guss, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania. W jej północnej części będzie dominować funkcja usługowa, a w południowej - mieszkaniowa. Wzdłuż nowej dzielnicy poprowadzona zostanie również nowa linia tramwajowa.

  • obszar przy ul. Unii Lubelskiej 

KLIKNIJ

W najbliższym czasie na sprzedaż wystawione zostaną także dwie działki miejskie przy ul. Unii Lubelskiej - tereny będące częścią nowej dzielnicy mieszkaniowej zaplanowanej przez MPU w południowo-wschodniej części Poznania. Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego mogą na nich powstać wysokościowe dominanty architektoniczne o wysokości do 60 metrów. Przetarg na pierwszą z działek o powierzchni ok. 22 000 metrów kwadratowych planowany jest na lipiec 2020 roku. Obecnie trwa budowa nowoczesnej trasy tramwajowej na ul. Unii Lubelskiej, która zapewni lepszą komunikację z innymi dzielnicami Poznania i pozytywnie wpłynie na atrakcyjność inwestycyjną tego obszaru. Prace mają zakończyć się jeszcze w 2020 roku.

  • Elektrociepłownia Garbary 

KLIKNIJ

  • Nowe Jeżyce 

KLIKNIJ