W dniach 20-22 marca 2015 przedstawicielki Hochschule Hannover wzięły udział, na zaproszenie Prezydenta Miasta Poznania, w Targach Edukacyjnych w Poznaniu. Na hanowerskim stoisku zaprezentowana została oferta studiów na tej uczelni skierowana między innymi do uczniów z Polski.

W dniu 1 kwietnia 2015 odbył się koncert Kammerchor Hannover i Poznańskiego Chóru Kameralnego z okazji 330. Rocznicy urodzin Johanna Sebastiana Bacha.

11-12 czerwca 2015

Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak wraz z zastępcą Mariuszem Wiśniewskim odwiedzili jedno z partnerskich miast - Hanower. Celem wizyty była wymiana doświadczeń na temat rozwoju infrastruktury drogowej, ochrony środowiska oraz zacieśnienie dobrych relacji z tamtejszymi władzami.

Prezydentów w Hanowerze przyjął Nadburmistrz Miasta Stefan Schostok. Podczas spotkania poruszano wiele istotnych kwestii dotyczących rozwoju infrastruktury drogowej, a także ochrony środowiska. Wraz z władzami Miasta Poznania do Hanoweru pojechali również reprezentanci Państwowej Straży Pożarnej m.in. nadbryg. Wojciech Mendelak (Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP) czy st. bryg. Witold Rewers (Komendant Miejski PSP w Poznaniu). Przyjaźń strażackich zespołów Hanoweru i Poznania sięga Mistrzostw Świata w 2006 roku i od tego momentu jednostki wymieniają się swoimi doświadczeniami, personelem oraz wiedzą.

 Prezydent Jacek Jaśkowiak odbył również wycieczkę rowerową wraz z Christanem Held (szefem Protokołu), Janem Feichtenschlager (Biuro Prasowe Straży Pożarnej Hanower), oraz Mirosławem Hoffmanem (zastępca Komendanta Miejskiego PSP). W ten sposób sprawdził drogowe rozwiązania dotyczące budowy ścieżek rowerowych w Hanowerze, które mogą znaleźć swoje zastosowanie w Poznaniu.

Turniej Miast Partnerskich w tenisie stołowym i regaty smoczych łodzi

11-14 czerwca młodzież z Brna (Czechy), Gyor (Węgry), Hanoweru (Niemcy) oraz wspólny zespół Bratysławy i Rużomberka (Słowacja) uczestniczyła w Turnieju Miast Partnerskich w tenisie stołowym, a także w regatach smoczych łodzi na Jeziorze Maltańskim.

Wydarzenie zostało zorganizowane w celu zacieśnienia więzi współpracy z miastami partnerskimi, integracji poprzez sport młodzieży z różnych europejskich krajów oraz promowania zdrowego stylu życia.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej