Liczba wyników na stronie
10

Sernik, mazurek, żurek - wszystko pyszne, ale nie mieści się już w brzuchu? Pozostałe po świętach posiłki nie muszą lądować w koszu na śmieci. W Poznaniu można podzielić się jedzeniem, którego nie jesteśmy w stanie już zjeść, przynosząc je do kilku punktów. Zostanie ono przekazane potrzebującym.

Perspektywa zdobycia dużych pieniędzy w krótkim czasie potrafi być kusząca. Często jest wykorzystywana przy różnego typu oszustwach. Dzisiejszą odsłonę cyklu poświęcimy omówieniu metody oszustwa internetowego przy pomocy fałszywej okazji "bezpiecznej" inwestycji.

We wszystkich tramwajach zostały już zamontowane terminale, które umożliwiają zakup jednorazowych biletów czasowych lub 24-godzinnych przy użyciu zbliżeniowej karty płatniczej lub smartfona. 

Zespół Smart City miał przyjemność gościć uczestników programu ClusterXchange, który jest częścią projektu GreenTech 2.0. Celem projektu jest wzmocnienie współpracy w ramach ekosystemu organizacji klastrowych oraz wspieranie MŚP w wykorzystywaniu możliwości rozwoju działalność w obszarze zielonych technologii. Konsorcjum projektu stanowią instytucje pięciu unijnych panstw, a Polskę reprezentuje Poznański Park Naukowo-Technologiczny.

Wraz z początkiem wiosennej pogody, na poznańskich ulicach pojawią się rowery elektryczne Bolt. Od soboty dla mieszkańców Poznania dostępnych będzie kilkaset zielonych jednośladów. Od połowy września ubiegłego roku Poznaniacy pokonali na rowerach elektrycznych Bolt ponad 20 tys km. 

Do tej pory na łamach naszego cyklu omawialiśmy już phishing i niebezpieczne załączniki w mailach. W obu przypadkach zwróciliśmy uwagę na niebezpieczeństwa, które możemy napotkać podczas korzystania z poczty elektronicznej. Postanowiliśmy jednak trochę rozwinąć ten temat. Dziś opowiemy jak rozpoznać, czy otrzymana wiadomość jest szkodliwa.

Specjaliści z miejskiego szpitala im. J. Strusia przeprowadzili innowacyjną operację wszczepienia endoprotezy. Implant był wcześniej wydrukowany w technologii 3D - specjalnie dopasowany dla konkretnej pacjentki. Dzięki temu kobieta znów może chodzić.

Zintegrowane Centrum Zarządzania Kryzysowego i Oglądu Monitoringu Wizyjnego może pochwalić się dobrymi wynikami. Od jego uruchomienia w październiku zeszłego roku do końca lutego 2023 roku operatorzy kamer wykryli aż 3030 zdarzeń wymagających interwencji. To o blisko 400 więcej niż w podobnym okresie w latach 2021-2022. Dzięki temu poznaniacy mogą czuć się bezpieczniej.