Równoważenie transportu

Festyn, Parking Day, pikniki i akcje zachęcające do ekologicznego i bezpiecznego przemieszczania się - przed nami Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu od 15 do 22 września.

Dodatkowe informacje na Wirtualnym Monitorze PEKA

Zarząd Transportu Miejskiego rozszerza zakres udostępnianych danych o tramwajach i autobusach. Na Wirtualnym Monitorze PEKA  pojawiły się informacje o tym czy kurs wykonywany jest pojazdem niskopodłogowym, wyposażonym w rampę dla wózków, a także czy można nim przewozić rower.

Transportowy piknik na Franowie

Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, w niedzielę, 15 września w godzinach 12 - 16 odbędzie się na terenie zajezdni Franowo rodzinny festyn. Będzie sportowo,  transportowo i ekologicznie. 

Poznański Dzień Energii

Konkursy z nagrodami, warsztaty recyklingowe, zawody sportowe, gra miejska i koncert Natalii Nykiel - to tylko część atrakcji, jakie czekają na poznaniaków w ramach Poznańskiego Dnia Energii. Piknik odbędzie się w najbliższą sobotę, koło Areny w parku Kasprowicza. 

III Forum Rozwoju Miast

Trzecia edycja Forum Rozwoju Miast odbędzie się już w październiku. Punktem wyjścia tegorocznej konferencji będzie człowiek w inteligentnym mieście - jego potrzeby i oczekiwania, a gościem specjalnym - Charles Montgomery, autor książki "Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta".

Nowoczesna rehabilitacja w Poznaniu

Prawie 900 młodych ludzi z dziecięcym porażeniem mózgowym może skorzystać z nowatorskiej rehabilitacji w szpitalu im. W. Degi. Pacjenci będą mieli do dyspozycji nowoczesny sprzęt, który wykorzystuje m.in. wirtualną rzeczywistość. 

Elektryczny radiowóz dla poznańskiej Straży Miejskiej

Straż Miejska w Poznaniu otrzymała nowy radiowóz, który będzie patrolować ulice Starego Miasta. Jest nim elektryczny Hyundai Kona, będący kolejnym samochodem przyjaznym środowisku oraz ukłonem w stronę ekologii. Radiowóz został zaprezentowany w czasie uroczystości z okazji Dnia Straży Gminnej. 

Konferencja Pozitive Technologies

Dedykowana branży IT konferencja pozitive technologies odbędzie się 26 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nad organizacją wydarzenia pracuje zespół ekspertów najlepszych firm informatycznych w stolicy Wielkopolski oraz Biuro Obsługi Inwestorów Miasta Poznania.

Wybory 2019 - poznański niezbędnik wyborcy już działa!

Informacje o warunkach udziału w wyborach, ułatwieniach dla osób z niepełnosprawnościami czy o zasadach głosowania poza miejscem stałego zamieszkania - te i inne zagadnienia związane z jesiennymi wyborami do Sejmu i Senatu można już znaleźć pod adresem: www.poznan.pl/parlament2019. Jednocześnie przypominamy, że trwa nabór członków do obwodowych komisji wyborczych. Gdzie się zgłosić i jakie wymagania powinien spełniać kandydat? Szczegóły w artykule. Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę, 13 października.

Nowe kamery monitoringu miejskiego

W lipcu System Monitoringu Wizyjnego Miasta Poznania wzbogacił się o cztery nowe kamery. Pilnują one porządku na terenie osiedla Warszawskiego, Smochowic oraz Strzeszyna. Niedługo system powiększy się także o nowe kamery przy ulicach Piaskowej i Szyperskiej. Bezpieczeństwa poznaniaków strzeże już blisko 800 kamer.

ZTM udostępnia dane lokalizacji pojazdów

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu udostępnia już nie tylko rozkłady jazdy i informacje dotyczące miejsc na parkingach buforowych oraz typu "Parkuj i Jedź". Od dzisiaj umożliwi również pobranie danych o rzeczywistym położeniu pojazdów komunikacji miejskiej. To element idei Smart City.

Niezależność na telefon - kolejna edycja programu

W 2018 roku została zainicjowana pierwsza edycja programu "Niezależność na telefon". Ze względu na duże zainteresowanie projektem, podjęto decyzję o jego kontynuowaniu. Pod koniec lipca rozpoczęła się 3. edycja programu. Usługi asystenckie dla mieszkańców Poznania realizowane są przez Fundację Akceleracji i Inkubacji Biznesu w partnerstwie z Fundacją Sowelo na zlecenie Urzędu Miasta Poznania.

Miasto Dostępne

Poznań stawia na przestrzeń przyjazną dla osób z niepełnosprawnościami. Inwestujemy w infrastrukturę bez barier w przestrzeni publicznej, kulturze, pracy i edukacji. Zapraszamy do obejrzenia klipu!

klip

Poznań otrzymał środki z WiFi4EU

We wtorek, 23 lipca 2019 r. przedstawicielka Komisji Europejskiej gościła w Poznaniu w związku z unijną inicjatywą WiFi4EU wspierającą dostęp do bezprzewodowego Internetu w przestrzeniach publiczych, takich jak parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea.

Nowe technologie w inteligentnych miastach

9 lipca br., odbyło się spotkanie konferencyjno-szkoleniowe zorganizowane przez WCWI oraz Miasto Poznań. Konferencja dedykowana była pracownikom wszystkich struktur miejskich w tym Spółkom oraz jednostkom Miasta Poznania. Przedstawiono, w ramach prac nad Programem Smart City dla Miasta Poznania, temat nowym technologii w inteligentnych miastach.

Zapraszamy na konferencję pozitive technologies

Dedykowana branży IT konferencja pozitive technologies odbędzie się 26 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nad organizacją wydarzenia pracuje zespół ekspertów najlepszych firm informatycznych w stolicy Wielkopolski oraz Biuro Obsługi Inwestorów Miasta Poznania.