Aplikacja Smart City na WOŚP

Minionej niedzieli odbył się poznański finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Liczne osoby i organizacje zaangażowane w niesienie dobra zjawiły się na Międzynarodowych Targach Poznańskich, aby zbierać fundusze na tegoroczny cel - walkę z sepsą. Oprócz nich, na MTP pojawili się przedstawiciele zespołu Smart City.

Stoisko poznańskiego zespołu Smart City na WOŚP. Kilku mieszkańców stoi przy stole wraz z przedstawicielką zespołu. - grafika artykułu
Przedstawiciele zespołu Smart City na finale WOŚP.

31. Finał WOŚP odbył się pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą!". Jest ona zagrożeniem, które często pomijano w debacie publicznej. Między innymi z tego powodu, możliwości jej wykrywania i leczenia są w Polsce niewystarczająco finansowane. Sytuację tą chce odwrócić tegoroczna Wielka Orkiestra, z której dochód zostanie przeznaczony m.in. na urządzenia i systemy diagnostyczne, ratujące życia osób narażonych na wystąpienie sepsy.

Licytacja trwa

Jak co roku, oprócz wielkiej zbiórki pieniędzy w dniu finału Orkiestry, towarzyszą jej liczne wydarzenia poboczne i licytacje, z których dochód również zasili fundusze WOŚP. Warto zaznaczyć, że część z nich nadal trwa. Do 7 lutego można licytować na przykład słynny znaczek pocztowy z Ukrainy, przedstawiający zatopienie krążownika Moskwa. Został on przekazany Miastu Poznań przez firmę Lalafo, podczas zeszłorocznej konferencji Smart City Wielkopolska & Guests, o czym więcej można przeczytać tutaj: Gest Lalafo (poznan.pl). Dla chętnych do udziału w licytacji lub obejrzenia pozostałych przedmiotów licytowanych przez poznański sztab WOŚP, zachęcamy do kliknięcia w link: Znaczek z Ukrainy (allegro.pl)

Nadal można również zasilać indywidualne zbiórki, prowadzone za pomocą eSkarbonki. Przy pomocy Mastercard można przekazać dowolną kwotę, która zostanie przekazana Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Co ważne, wpłat można dokonywać zarówno podpisując się pod przelewem, jak i anonimowo. Jedną z takich zbiórek prowadzi zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski, na której obecnie znajduje się ponad 40 tysięcy złotych.Wspomniana zbiórka jest nadal aktywna i dostępna tutaj:eSkarbonka Jędrzeja Solarskiego (eskarbonka.wosp.org.pl)

Smart City Poznań na WOŚP

Na tegorocznym finale nie mogło również zabraknąć przedstawicieli wielu organizacji i środowisk. Wielu z nich zgromadziło się w specjalnej strefie edukacyjnej, zlokalizowanej w części Sali Ziemi. Wśród nich znaleźli się także Michał Łakomski i Olga Dzieciątkowska, członkowie miejskiego zespołu Smart City. Poznański finał WOŚP okazał się doskonałą okazją dla rozpowszechniania wiedzy o funkcjach i zaletach aplikacji Smart City Poznań. Wśród zainteresowanych mieszkańców Poznania bardzo pozytywny odbiór miał "Afisz kulturalny" - zbierający interesujące wydarzenia z całego miasta w jednym miejscu. Jest on dostępny także poza aplikacją: Afisz (poznan.pl).

Oprócz aplikacji, członkowie zespołu opowiadali również o ID Poznań - systemie zarządzania tożsamością cyfrową mieszkańców Poznania, a także wszystkich osób, które przebywają w naszym mieście. Użytkownik ID Poznań uzyskuje unikalny cyfrowy numer mieszkańca, który daje możliwość elektronicznego poświadczania statusu bycia podatnikiem w Poznaniu. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: ID Poznań (id.poznan.pl) i zapoznania się z obecnymi i planowanymi możliwościami systemu.

Zachęcamy do udziału w nadal trwających licytacjach i zbiórkach dla WOŚP. Do zobaczenia na następnym finale!