Imprezy plenerowe w ramach IX edycji "Bitwy Regionów" Kół Gospodyń Wiejskich

"Bitwa Regionów" to ogólnopolski konkurs kulinarny, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Celem konkursu jest m.in. promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Najbliższe wydarzenia odbędą się w Szczytnikach, Hucie i Dobrzycy.

W czerwcu będzie można śledzić rywalizację KGW w regionach. Finał wojewódzki odbędzie się w dniu 31 sierpnia. - grafika artykułu
W czerwcu będzie można śledzić rywalizację KGW w regionach. Finał wojewódzki odbędzie się w dniu 31 sierpnia.

Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń skupiających osoby z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest m.in. promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej, upowszechnianie i rozwój form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych. 

Do drugiego etapu przechodzą koła które zajmą w eliminacjach I. miejsce. Finał wojewódzki odbędzie się w dniu 31 sierpnia.  Zwycięzca  finału wojewódzkiego  reprezentować będzie Wielkopolskę w Finale ogólnopolskim. W tym roku pula nagród wyniesie ponad 65 tysięcy złotych. Przewidziana jest również nagroda dodatkowa dla laureata I. miejsca w finale krajowym - wyjazd przedstawicieli KGW na zagraniczne targi rolno-spożywcze w Unii Europejskiej.

Harmonogram wydarzeń organizowanych w ramach I etapu konkursu znajduje się https://bitwaregionow.pl/harmonogram/
W ich trakcie będzie można śledzić rywalizację KGW w regionach.
Zapraszamy wszystkich do kibicowania zespołom KGW.

Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a wydarzenie odbywa się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W tegoroczną odsłonę konkursu i eliminacje w regionie  wielkopolskim włączył się także Instytut Skrzynki - Instytut Dokumentacji, Rozwoju i Promocji Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego, operator Szlaku Kulinarnego "Smaki Powiatu Poznańskiego".

Bitwa Regionów - "Bitwa Regionów" to konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich (bitwaregionow.pl)

INSTYTUT SKRZYNKI

smakipowiatupoznanskiego.pl