Ekomikołajki w Palmiarni Poznańskiej (10 grudnia 2023 r.)

W ciepłych i pełnych bujnej zieleni pawilonach palmiarni po raz drugi odbyły się ekologiczne warsztaty ozdób świątecznych, a także świątecznej kuchni w duchu zasad zero waste. Miasto Poznań i Palmiarnia Poznańska przygotowały dla poznanianek i poznaniaków Ekomikołajki 2023.

Warsztaty odbyły się w niedzielę, 10 grudnia. Goście odwiedzający niezwykły miejski ogród mogli własnoręcznie wykonać choinkowe ozdoby i dekoracje świątecznych stołów. Gwiazdy, rozety, bombki - wszystkie ozdoby powstawały z materiałów pochodzących z odzysku, z niewykorzystanych plakatów, kartonów, rolek po papierze toaletowym czy gazet. Co ważne, dekoracje można po świętach poddać selektywnej zbiórce, a następnie recyklingowi.

Podczas Ekomikołajek chętni mogli wziąć udział prelekcjach o rozważnych przygotowaniach świątecznych stołów, czyli o kuchnie zero waste. Przedstawiliśmy kilka praktycznych wskazówek, jak zaplanować bożonarodzeniowe menu, by nie wpaść w kulinarną pułapkę niezjedzonych potraw.

Organizatorami wydarzenia byli: Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania, Palmiarnia Poznańska oraz Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu.


Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej