Świąteczne ekowarsztaty w Palmiarni (10 grudnia 2022 r.)

Wszystkich, którzy odwiedzili Poznańską Palmiarnię w sobotę, 10 grudnia, czekała bardzo miła niespodzianka. Poza tym, że mogli podziwiać niezwykłą roślinność ogrodu, mieli możliwość uczestniczenia w ekologicznych warsztatach świątecznych ozdób.

Ekomikołajki w Palmiarni były okazją do wykonania pięknych, ekologicznych ozdób choinkowych. Za materiał do ich powstania służyły niewykorzystane plakaty, stare kartony, rolki po papierze toaletowym czy gazety. Powstawały z tego wszystkiego gwiazdy, rozety i bombki.

Wspólnie z Fundacją Odzyskaj Środowisko goście odwiedzający Palmiarnię, wykonywali elektryczne lasy w słoikach. Te fantastyczne ozdoby powstawały m.in. ze szkła kineskopowego, przetworzonych obudów pralek i lodówek, klawiatur komputerowych, radiatorów, szyszek, czy mchu. W sobotę powstało ich około 100! Chwilami wokół stoiska było naprawdę tłoczno ;o).

Niezwykle ciekawą i inspirującą propozycją były dwie prelekcje o zasadach zero waste. Przedstawiliśmy kilka praktycznych wskazówek, jak zagospodarować i przetworzyć jedzenie, które pozostało ze świątecznych stołów.

Bożonarodzeniowy nastrój już na dobre zapanował w wielu domach. To czas na wykonanie ozdób, strojenie domów, ubieranie choinek oraz przygotowywanie świątecznego jedzenia. Zachęcamy, żeby w tym czasie pamiętać również o otaczającym nas środowisku. Ograniczajmy powstawanie odpadów, a z tymi które już musimy wytworzyć, postępujmy właściwie!

Organizatorzy wydarzenia:

Palmiarnia Poznańska

Oddział Edukacji Ekologicznej Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu

Fundacja Odzyskaj Środowisko

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej