Jak złożyć deklarację online poprzez Przyjazne Deklaracje?

Przyjazne Deklaracje w mieście Poznań to innowacyjne narzędzie, dzięki któremu szybko i łatwo złożysz deklarację za odpady. By móc złożyć deklarację przez Przyjazne Deklaracje musisz mieć Profil Zaufany. Nie masz Profilu Zaufanego? Sprawdź jak możesz go potwierdzić.

Złożenie deklaracji przez Przyjazne Deklaracje to kilka prostych kroków:

  1. Wejdź na stronę Przyjazne Deklaracje.
  2. Wybierz zakładkę "Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi".
  3. Kreator krok po kroku przeprowadzi Cię przez prosty formularz. Na podstawie podanych przez Ciebie danych zostanie utworzona wypełniona deklaracja.
  4. Podpisz ją Profilem Zaufanym i wyślij elektronicznie.

Pamiętaj!

Jeżeli miałeś deklarację w ZM GOAP, a teraz składasz pierwszą deklarację do Urzędu Miasta Poznania przez portal Przyjazne Deklaracje wybierz opcję "Składam deklarację po raz pierwszy (pierwszy raz składam deklarację dla tej nieruchomości do Urzędu Miasta Poznania)".

Uwaga!

Jeżeli prawidłowo podpisałeś i wysłałeś deklarację przez platformę ePUAP w twojej skrzynce powinno pojawić się urzędowe potwierdzenie złożenia deklaracji (UPP). Potwierdzeniem wysłania dokumentu do organu jest treść: "Pomyślne nadanie na skrytkę (nazwa skrytki). Komunikat PK: "Dokument został przyjęty. Informacje techniczne, identyfikator dokumentu: DOK (numer dokumentu)".

Jeżeli nie otrzymałeś UPP, a potwierdzenie wysłania nie zostało wygenerowane, złóż ponownie deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W przypadku wątpliwości lub problemów przy wypełnianiu deklaracji prosimy o kontakt z infolinią Poznań Kontakt tel. 61 646 33 44 lub na adres mailowy: odpady@um.poznan.pl.

Dodatkowo informujemy, że jeżeli wybrałeś elektroniczny sposób złożenia deklaracji, numer konta otrzymasz zwrotnie tą samą drogą.

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej