Jeśli trzeba, będziemy sprzątali do końca świata i o jeden dzień dłużej

To bodaj jedna z najstarszych inicjatyw społecznych w Polsce. Chyba tylko Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra nieco dłużej. Akcja sprzątania świata odbywa się w tym roku po raz 29! Znów chwycimy za worki i uporządkujemy nasze najbliższe otoczenie. Do udziału zachęcamy wszystkich.

Wszystkie śmieci nasze są - grafika artykułu
Od 16 do 18 września odbywa się jesienna odsłona sprzątania świata

Sprzątanie świata to jedna z takich akcji, po udziale w której czuje się i radość, i smutek. Radość dlatego, że można to zrobić - posprzątać najbliższą nam okolicę. Że zawsze są ludzie chętni, by to robić, by chwycić za worki i przez kilka godzin zbierać porzucone odpady. Ale to też akcja, która napawa smutkiem, bo znów trzeba było sprzątać i to często te same miejsca! Bo znowu śmieci były całe góry!

Jednak nie ma chyba innego sposobu, jak cierpliwa i konsekwentna edukacja i pokazywanie, że są ludzie, którzy nie tolerują takich zachowań i nie godzą się, by świat wokół nich był zaśmiecony.

W najbliższy weekend wszyscy ci, którym nie jest wszystko jedno, kolejny raz wyruszą z workami w rękach. Od 16 września do 18 września będzie prowadzona jesienna odsłona akcji sprzątania świata. W tym roku odbywa się pod hasłem "Wszystkie śmieci są nasze". Koordynatorem ogólnopolskim przedsięwzięcia jest Fundacja Nasza Ziemia. Współorganizatorem w naszym mieście jest Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania. Pracownicy WGK w piątek będą porządkowali okolice siedziby wydziału przy ul. 28 Czerwca 1956r.

Ale lokalnych inicjatyw związanych z akcją jest więcej.Klikając TUTAJ znajdziecie informacje o innych działaniach zaplanowanych na ten weekend.

sieci społecznościowe