Licealistki uczą dzieci i młodzież o zagrożeniach jakie niosą za sobą zmiany klimatyczne

Uczennice 38. Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu oraz ich koleżanki z Warszawy i Pilzna nie chcą być obojętne wobec zmian klimatycznych jakie zachodzą na Ziemi. Postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Efektem tego jest projekt Nie.zaniczyszczalni.
Jego celem jest edukowanie rówieśników i młodszych uczniów na temat zmian klimatycznych oraz wpływu codziennych wyborów konsumenckich na środowisko. Pomaga on także lepiej zrozumieć skutki globalnego ocieplenia i podejmować bardziej świadome, ekologiczne decyzje.
Działania uczennic koncentrują się głównie w mediach społecznościowych, gdzie publikowane są materiały dotyczące stanu środowiska, fast fashion i innych obszarów wpływu człowieka na planetę. Równolegle prowadzą warsztaty w szkołach podstawowych, podczas których uświadamiają uczniom, jak ważne są działania na rzecz środowiska.
- Wierzymy, że jednym z kluczowych działań, które mogą przyczynić się do pozytywnej zmiany, jest dzielenie się wiedzą ze znajomymi lub rodziną - opowiadają przedstawicielki inicjatywy Nie.zanieczyszczalni. - W grupie naprawdę jest siła!
Dziewczyny zapraszaną do obserwowania ich profili na Instagramie, Facebooku i Tiktoku, do dzielenia się uwagami, opiniami, a przede wszystkim korzystania z informacji, które są tam zamieszczane.
Projekt wsparł Wydział Gospodarki Komunalnej przekazując część materiałów niezbędnych do przeprowadzenia warsztatów w poznańskich szkołach.
Autorki projektu przeszkoliły około 400 uczniów, m.in. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 na os. Zwycięstwa, XXXVIII Dwujęzycznym Liceum Ogólnokształcącym, Szkole Podstawowej nr 45, Szkole Podstawowej nr 62, Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7.
Zobacz również

Jak przedłużyć życie rzeczom? Otwieramy nabór ofert na platformie Witkac

Uwaga konkurs! Ołówkiem, tuszem, pisakiem, czyli rysujemy, jak sprzątać po psiakach!

My dostaliśmy 60 kilogramów elektroodpadów, a w ręce mieszkańców powędrowały pelargonie
