Pola, Poker i poznańskie odpady

Czy można w zabawny i intrygujący sposób opowiadać dzieciom o odpadach? Ależ oczywiście! Mamy na to dowody! To fantastyczne opowiadanie pt. Trzy popołudnia Poli.

Trzy popołudnia Poli - grafika artykułu
Trzy popołudnia Poli

Na nieco ponad pięćdziesięciu stronach poznajemy niezwykłą historię dziewczynki z poznańskiej Wildy, która jest właścicielką sekretnego czerwonego pamiętnika, dłuuuuugaśnego jamnika Pokera i... tysięcy niezwykłych pomysłów. Z nią nie można się nudzić.

Książka to tzw. activity book, czyli fabularna historyjka połączona z zadaniami do rozwiązania. W naszej propozycji są to oczywiście zadania odpadowe. W przystępny i łatwo przyswajalny sposób najmłodsi mieszkańcy Poznania dowiadują się z kart publikacji o podstawowych zasadach związanych z prawidłowym zagospodarowaniem odpadów.

Autorką opowiadania jest Maria Dutkiewicz, a ilustracje wykonała Nina Budzyńska.

Książka powstała w ramach wspólnego projektu Z kulturą o odpadach realizowanego przez Wydział Gospodarki Komunalnej UMP i Estradę Poznańską.

Premiera Trzech popołudni Poli odbędzie się podczas rodzinnego pikniku Poznań w Formie, 18 maja na terenie hipodromu Wola. Szukajcie naszego stoiska. Zapraszamy!