Razem zazieleniliśMY Poznań. Na Wildzie powstał las kieszonkowy

Mikrolasy to idea, która zrodziła się w Japonii w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Zyskuje coraz większą popularność w Europie, w tym i w Polsce. W sobotę, 21 października, kolejny już las kieszonkowy posadziliśmy w Poznaniu. W akcji wzięło udział kilkudziesięciu mieszkańców. Drzewa posadzili również prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak oraz Bartosz Guss, zastępca prezydenta miasta.
Poznanianki i poznaniacy, którzy wzięli udział w sobotniej akcji, mogli wymienić elektrtoodpady na wrzosy. Na wszystkich czekała gorąca herbata. Do swoich stoisk edukacyjnych zapraszały: Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania, Zakład Zagospodarowania Odpadów, Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Fundacja Odzyskaj Środowisko, czyli współorganizatorzy eventu.
Las kieszonkowy u zbiegu Hetmańskiej i 28 Czerwca 1956 r. to efekt ubiegłorocznego konkursu o tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu, w którym Poznań brał udział. Nasze miasto otrzymało od organizatora - Fundacji Odzyskaj Środowisko - 912 drzewek. Część z nich posadzona została w minioną sobotę, a część - 600 sadzonek - została przekazana Zakładowi Zagospodarowania Odpadów i trafi bezpośrednio w ręce poznaniaków i poznanianek. Każdy mieszkaniec, który 26 października przywiezie odpady na jedno z trzech Gratowisk, otrzyma sadzonkę drzewa. Są to m.in. sadzonki: lipy, sosny, buku, klonu i dębu. Przypominamy - Gratowiska są czynne w godzinach 8:00-16:00.
Zobacz również

Od 3 maja wszyscy Polacy żyją na kredyt... czyli rzecz o długu ekologicznym

Spacery, grille, porządki w szafach - czyli pierwszy majowy weekend też może być eko

Dlaczego warto sprzątać las? Jeśli ktoś nie wie, odpowiedzi dostarczy sobotni spacer nad Wartą
