Trójwymiarowa historia recyklingu opakowań szklanych

W piątek na ul. Półwiejskiej w okolicach Starego Browaru powstanie instalacja przetwarzania opakowań szklany w obiegu zamkniętym... Ale bez obaw, nie oznacza to budowy zakładu w centrum Poznania, a ciekawą akcję promującą opakowania szklane i ich recykling.

Garffiti EduPak - grafika artykułu
Graffiti na linoleum można było oglądać na ul. Półwiejskiej

Na deptaku powstanie kilkumetrowe graffiti 3D prezentujące recykling i obieg zamknięty opakowań szklanych. Projekt stanowi część europejskiej kampanii społecznej pod nazwą "3D art. Instalation" i w Polsce realizowany jest pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

Graffiti to bardzo realistyczna artystyczna wizja obiegu zamkniętego opakowań szklanych z piecem hutniczym i liniami produkcyjnymi dostarczającymi butelki oraz słoiki na półki sklepowe. Jej autorem jest holenderski artysta Remko van Schaik, który realizował swoje prace m.in. przed budynkiem Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Poznańskie graffiti powstało na naturalnym podłożu jakim jest linoleum, które nie zawiera plastiku. Po evencie zrobione będą z niego torby (wykonają je członkowie spółdzielni socjalnej Furia). Torby będą dodatkowymi nagrodami w kolejnej edycji konkursu edukacyjno-ekologicznego EduPak Polska.

Impreza rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do godz. 18:00. Podczas eventu można będzie odwiedzić stoisko edukacyjne Miasta Poznań, prowadzone przez Wydział Gospodarki Komunalnej.