Literackie urodziny Lecha Poznań - nabór prac do 14.04

"Kooooleeejooorz!" - ten jakże bliski sercu poznaniaków okrzyk budzi w ich sercach emocje, dumę, sentyment, ciepły uśmiech i wspomnienia. Do tych emocji i wspomnień chcemy sięgnąć i zachęcić do przelania ich na papier w naszym Konkursie Literackim pod hasłem "W górę serca. Opowiadania na 100-lecie Lecha Poznań".

Plakat konkursu, scenka z meczu piłkarskiego - grafika artykułu
W górę serca. Opowiadania na 100-lecie Lecha Poznań

Czekamy na opowiadania, których głównym wątkiem będzie historia lub współczesność Lecha, a które mogą reprezentować wszystkie możliwe estetyki i dziedziny literatury. Mamy nadzieję, że autorki i autorzy zaskoczą nas sięgając do zakamarków ich wyobraźni. Może będą to opowiadania rodem ze świata fantastyki, może z kryminalną zagadką w tle albo na kanwie wielkiego uczucia. Może uda się wpleść własne wspomnienia, a nawet wielką historię. To decyzja twórców, którzy mogą popuścić wodze fantazji. Chwytajcie za pióra i piszcie, bo poznaniacy (i nie tylko oni!) kochają swój klub i nawet jeśli nie są aktywnymi fanami futbolu to śledzą jego dokonania i są z nich dumni!

Najlepsze opowiadania nagrodzimy. Zwycięzca otrzyma 3 tysiące złotych, a laureaci 2. i 3. nagrody odpowiednio 2 tysiące i 1 tysiąc złotych. Przyznamy też 5 wyróżnień po 500 złotych każde. Wszystkie nagrodzone opowiadania znajdą się w pokonkursowej antologii, którą wydamy jeszcze w tym roku!

Opowiadania o objętości od 20 do 30 tysięcy znaków należy nadsyłać do 14 kwietnia 2022 roku na adres: konkurs.lech.poznan@wm.poznan.pl

Wydawnictwo zastrzega, że nie będą rozpatrywane teksty należące do gatunku literatury dziecięcej, felietony, eseje, prace naukowe, popularnonaukowe, utwory poetyckie i dramatyczne, komiksy, scenariusze.

Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdują się w zakładce Wydawnictwo Miejskie Posnania/Konkursy i plebiscyty.

Organizator Konkursu: Wydawnictwo Miejskie Posnania, we współpracy z KKS Lech Poznań

Patronat: Radio Poznań, Głos Wielkopolski, Poznań Nasze Miasto, Radio Afera, Poznański Ośrodek Kibice Razem, KKSLECH.com.