Drugie spotkanie nadwarciańskie za nami

O dzikich przyjaciołach w przestrzeni miejskiej porozmawialiśmy 25 lipca podczas drugich nadwarciańskich warsztatów edukacyjnych.

Drugie spotkanie nadwarciańskie za nami. Fot. H. Nowak - grafika artykułu
Drugie spotkanie nadwarciańskie za nami. Fot. H. Nowak

Dzięki zabawom terenowym oraz zagadkom przygotowanym na naszym stoisku, odnaleźliśmy dziko żyjące zwierzęta w Poznaniu, poznaliśmy zasady zachowania się podczas spotkania z nimi oraz w razie konieczności - sposoby niesienia pomocy. Dodatkowo każdy miał szansę zostać prawdziwym tropicielem przyrody i rozpoznać na piasku ślady pozostawione przez sarnę, dzika, zająca, lisa czy popularne w okolicach zbiorników wodnych i rzek - kaczki.

Tego dnia odwiedziło nas 85-cioro dzieci z grup reprezentujących Przedszkole Nr 74, Zespół Szkół nr 8 oraz Niepubliczne Przedszkole Ciuciubabka w Poznaniu. Uczestnicy oraz opiekunowie otrzymali od nas materiały edukacyjne, w postaci kolorowanek oraz przewodników po obszarach chronionych w Poznaniu.

Informujemy, że trzecie spotkanie w ramach  bezpłatnych warsztatów przyrodniczych pn. "Co szumi, ćwierka i skrzeczy na nadwarciańskich brzegach" odbędzie się w terminie 5 sierpnia 2022 r. w godzinach 10:00-15:00, nad Wartą w okolicach Plaży miejskiej w Starym Korycie Chwaliszewo (w sąsiedztwie Kontener ART). Zgłoszenia można wysyłać na adres anna_jasinska@um.poznan.pl. Treści prelekcji zostaną dostosowane do wieku i możliwości dzieci i młodzieży. Warsztaty zostaną poprowadzone metodami aktywizującymi w terenie, dlatego zalecamy ubiór odpowiedni do pogody i warunków terenowych.

Załączniki

sieci społecznościowe