Pierwszy Dzień Ziemi miał miejsce 22 kwietnia 1970 roku. Jego obchody zostały zapoczątkowane dzięki światowej debacie, która wynikła w związku z awarią platformy wiertniczej i katastrofą ekologiczną w Stanach Zjednoczonych w 1969 r. Przez wyciek ropy naftowej do oceanu zginęły tysiące organizmów, a skutki zanieczyszczenia środowiska były odczuwalne jeszcze przez wiele lat.
Dzień Ziemi jest idealną okazją do promowania proekologicznych postaw i zachowań, budowania świadomości społecznej i kształtowania odpowiedzialności za podejmowane wybory. Szczególny nacisk warto kłaść na edukację ekologiczną, aby jak najmocniej rozwijać zaangażowanie w ochronę środowiska.
W tym roku warto skupić się na kwestii wykorzystania tworzyw sztucznych i sposobach na zmniejszenie ich ilości w miarę własnych możliwości. Nawet niepozorne decyzje, jak rezygnacja z dodatkowej foliówki podczas zakupów, mogą przynieść wielkie korzyści dla naszej planety.
Zobacz również

Dzień UE dla Ofiar Globalnego Kryzysu Klimatycznego
![Powierzchniowa miejska wyspa chłodu i ciepła w Poznaniu. Opracowanie na podstawie mapy Polskiej Agencji Kosmicznej [https://nsisplatforma.polsa.gov.pl/portal] Powierzchniowa miejska wyspa chłodu i ciepła w Poznaniu](/mim/wos/pictures/powierzchniowa-miejska-wyspa-chlodu-i-ciepla-w-poznaniu,pic1,1000,0,452529,show2.jpg?_sst=1.1752054884704)
Miejskie wyspy chłodu i ciepła

Program dotacyjny Czyste Powietrze
