Elektrownie wiatrowe a ptaki. Wytyczne w zakresie oddziaływania elektrowni wiatrowych na ptaki.

Spotkanie Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków będzie poświęcone problemowi elektrowni wiatrowych w kontekście bezpieczeństwa ptaków.
Prelekcję na ten temat wygłosi dr Przemysław Chylarecki.
Organizatorzy maja nadzieję na przybycie ornitologów, którzy chcieliby zabrać głos w dyskusji.
Planowana jest dyskusja o tym, gdzie i czy stawiać wiatraki, gdzie ich nie stawiać, jak ochronić ptaki przed rozbijaniem się o te konstrukcje, czy uda się zapewnić bezpieczeństwo ptakom.
Wstęp wolny. Wykład i spotkanie odbędzie się 15 grudnia w Warszawie o godz. 18.00, w sali konferencyjnej Warszawskiego ZOO (ul. Ratuszowa 1/3).
Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z wytycznymi, które zostały przedstawione podczas III Dorocznej Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. Stowarzyszenie wraz z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków oraz gronem ekspertów pracowało nad niniejszym dokumentem od ponad roku. Stanowi on zestaw dobrych praktyk w zakresie poszukiwania nowych lokalizacji, przeprowadzania monitoringu przedrealizacyjnego i poinwestycyjnego przez deweloperów i inwestorów zainteresowanych realizacją projektów wiatrowych.
Zobacz również

Nowe pomniki przyrody

Konkurs H2O Challenge - stwórz grę w tematyce ochrony wody

Konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Metropolii Poznań 2035
