Konferencja pn. Energia i klimat w miastach XXI wieku już za nami

Jak duże jest znaczenie energii w miastach w XXI wieku? Jakie globalne i lokalne wyzwania czekają spółki energetyczne? Czy inteligentne oświetlenie przestrzeni miejskiej to przyszłość czy teraźniejszość? Jakie kroki podejmować w obliczu zmian klimatu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukali uczestnicy konferencji "Energia i klimat w miastach XXI wieku", odbywającej się w ramach Targów POLECO 2021. Wydarzenie oficjalnie otworzył Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania.  

Konferencja pn. Energia i klimat w miastach XXI wieku już za nami - grafika artykułu
Konferencja pn. Energia i klimat w miastach XXI wieku już za nami. Fot. A. Jarmuż

- Misja nowoczesnych miast XXI wieku - ekologicznych i zdrowych, nie ogranicza się tylko do redukcji emisji zanieczyszczeń. Europejskie miasta przyszłości to miejsca charakteryzujące się bezpieczeństwem dostaw energii, ochroną środowiska, czystym transportem, efektywnością energetyczną, wykorzystaniem energii odnawialnej, a także zrównoważonymi zasobami - mówił podczas konferencji Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania. - Przed nami ogromne wyzwanie. Natychmiastowych działań wymaga od nas walka ze zmianami klimatu i wyczerpywaniem się zasobów Ziemi. Dokonują się one na naszych oczach, objawiając się coraz bardziej dramatycznymi ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. Do udziału w dzisiejszym wydarzeniu zaprosiliśmy ekspertów, zajmujących się energetyką i zagadnieniami klimatycznymi. Mam nadzieję, że konferencja, którą mam zaszczyt otworzyć, stanie się formą wymiany ciekawych poglądów i doświadczeń.

Wydarzenie, organizowane wspólnie przez Wydział Gospodarki Komunalnej oraz Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania, odbywało się na Międzynarodowych Targach Poznańskich w formie hybrydowej. Podczas konferencji zestawiono ze sobą bloki tematów z obszaru rozwoju sektora energetycznego i jego transformacji, a także zmian klimatu. 

Do udziału w wydarzeniu zaproszono ekspertów zajmujących się energetyką i zagadnieniami klimatycznymi. Prelegenci odnieśli się do scenariuszy transformacji energetycznej i procesów dostosowywania się do zmian klimatu - zarówno w funkcjonowaniu wspólnoty samorządowej, jak i codziennym życiu.

Załączniki

sieci społecznościowe