Można już spacerować w koronach drzew!

W Poznaniu zyskaliśmy kolejne miejsce, w którym można ciekawie spędzić czas na świeżym powietrzu. Aby przeżyć spacer ścieżką w koronach drzew, wystarczy wybrać się do leśnictwa Antoninek. Ta niesamowicie atrakcyjna ścieżka wybudowana została w dolinie urokliwej rzeki Szklarki.

Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu - grafika artykułu
Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu

Drewniany pomost o długości 250 m zawieszony jest na wysokości koron drzew, miejscami nawet 13 m ponad poziomem terenu. Można obserwować życie w konarach drzew ptaków, owadów i ssaków. Podziwiać drzewa i poznawać ich gatunki. To wspaniała okazja do nauki przyrody dla wszystkich. Ścieżka wyposażona jest w ławki, punkt widokowy, wiatę ze stołami i ławkami oraz stojaki na rowery.

Ścieżka jest kolejną inwestycją wybudowaną w ramach zadania "Poznawcze szlaki rekreacyjno-turystyczne leśnictwa Antoninek", która w bardzo atrakcyjny sposób przybliża mieszkańcom tereny w pobliżu Jeziora Maltańskiego - po oddanej wcześniej do użytku ścieżce przez teren bagienny i pływającym pomoście.

Strażnicy Miejscy kontrolują przestrzeganie zasad poruszania się po ścieżce oraz czystości. Osoby, które przyjadą samochodem, mogą zostawić swoje auto zgodnych z przepisami wyłącznie na parkingu lub w miejscach do tego wyznaczonych. 

UWAGA! Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, w celu spełnienia ograniczeń wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r., na ścieżce do odwołania obowiązuje ruch jednokierunkowy (obecnie wejście od ul. Krańcowej, a wyjście przy ul. Czekalskie), zakaz korzystania z wiaty i małej infrastruktury leśnej, szczególnie z ławek, stołów, śmietników i stojaków na rowery. Zgodnie z zaleceniami dotyczącymi środków ostrożności w przestrzeni publicznej, spacerujący muszą utrzymywać między sobą odległość minimum dwóch metrów, zasłaniać usta i nos.

sieci społecznościowe