Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy. Godzina dla Ziemi WWF 2021

27 marca 2021 roku już po raz czternasty rusza akcja Godzina dla Ziemi WWF, tym razem pod hasłem "Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy". Zgaśmy światła w domu na 1 godzinę o 20:30 - zamanifestujmy w ten symboliczny sposób naszą troskę o Bałtyk i jego wybrzeże.

GdZ - grafika artykułu
plakat Godzina dla Ziemi 2021

Celem akcji jest zwrócenie uwagi z jakimi problemami boryka się Bałtyk. Obecnie do największych problemów należą brak zrównoważonego rybołówstwa, martwe strefy - przydenne obszary całkowicie pozbawione tlenu, sieci widmo - zagubione lub w inny sposób utracone narzędzia połowowe, które dryfują w morzu i wciąż łowią, niefunkcjonalne morskie obszary chronione.

Organizacja WWF zwraca uwagę na to, że być może przyszłe pokolenia, Bałtyk taki, jaki my znamy zobaczą tylko w muzeum i na fotografiach. Żeby tak się nie stało, już dzisiaj zróbmy mały krok dla dobra przyszłości. Dowiedzmy się w jakiej kondycji jest Morze Bałtyckie - zobaczmy, co możemy zrobić już dzisiaj, by zadbajmy o lepsze jutro - poinformujmy o tym swoich znajomych! Więcej informacji znajdziemy na wwf.pl

W ramach solidarności, w geście troski o Ziemię, w dniu 27 marca w godzinach 20:30-21:30  setki milionów osób tego samego dnia gasi światło na całym świecie!

W Poznaniu każdego roku, coraz więcej firm i instytucji przyłącza się do akcji. W tym roku, są to:

  • Homepark Franowo, przyciemni swoje oświetlenia budynków,
  • Firma Ataner Sp. z o.o., wyłączy oświetlenie przy ul. Towarowej 35,
  • Volkswagen Poznań Sp. z o.o., wygasi oświetlenie w Zakładzie Antoninek, Zakład Poznań-Wilda, Zakład Września,
  • Targi Poznańskie wygaszą iluminacje i podświetlenie niektórych obiektów,
  • Uniwersytet Przyrodniczy, wygasi podświetlenie budynków,
  • Uniwersytet Ekonomiczny, wygasi podświetlenie obiektów,
  • Stadion Miejski, wygasi oświetlenie obiektów,
  • Centrum Kultury Zamek,
  • Bałtyk Poznań, wygasi podświetlenie obiektów,
  • Zarząd Zieleni Miejskiej, wygasi oświetlenie na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan, Pomnika Polskiego Państwa Podziemnego, Skweru Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, Placu Marii Skłodowskiej-Curie.

Każdy mieszkaniec może przyłączyć się do akcji i zgasić światło w swoim mieszkaniu na godzinę oraz podpisać petycję na stronie www.godzinadlaziemi.pl.

Co jeszcze każdy z nas może zrobić, żeby przyłączyć się do akcji?

Może wybrać swoje sentymentalne zdjęcie z pobytu nad Bałtykiem i opublikować na Instagramie #godzinadlabałtyku, oznaczając @wwfpolska, podzielić się wspomnieniami zwiazanymi z fotografią, a także namówić do tego samego swoich znajomych.

WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYŁĄCZĄ SIĘ DO AKCJI - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

sieci społecznościowe